Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

jedrenjaci

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
DavorVis

PostajNaslov: Re: jedrenjaci   sub oľu 22, 2014 4:05 pm

Komiža, 08/2011.
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: jedrenjaci   sub lis 25, 2014 10:44 am

PUNAT
izvor: monografija "Otoci hrvatskoga Jadrana" (1996.)
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: jedrenjaci   ned lis 26, 2014 6:19 pm

Evo jedan brod za koji sam se dvoumio da li ga staviti u temu teretni brodovi ili jedrenjaci. Pamtim ga kao VINOGRADAR iz Visa i imao sam ga priliku slikati, ali na žalost nisam. Brod je kao m/j (m/b) JURAJ porinut 1946. u brodogradilištu Josipa Bonefačića (Žurkovo); naručili su ga Jure Klarić i drugovi iz Rijeke. Imao je 166 BRT i 210 t nosivosti. Primao je 210 putnika. Bio je dug 27 m, širok 7 m. Pokretao ga je jedan MAN brzinom 7 čv. Nacionaliziran je 1948. i dodijeljen Jadroliniji za koju je bio neiskoristiv, te ga ona 1954. prepušta Obalnoj plovidbi Rijeka, kada i mijenja ime u PLAVNIK. Od njih ga kupuje Lošinjska plovidba 1958., a 1961. mijenja ime u KURILA. Ponovno mijenja vlasnika 1966. kada ga kupuje Poljoprivredna zadruga Vinogradar iz Visa koja mu daje ime VINOGRADAR (na slici desni brod, onaj lijevi ne znam koji je pa ako netko zna bilo bi dobro napisati; izvor: monografija "Otoci hrvatskoga Jadrana" (1996.)). Oni ga prodaju 1997. Kolanoviću iz Privlake, koji ga opet prodaje Tomašu iz Jesenica. Rekonstruiran je do neprepoznatljivosti u Betini 2001. te od 2003. plovi kao turistički brod MARIJA MAGDALENA (na slici; izvor: internet) uglavnom na relaciji Split-otoci-Dubrovnik.

[Vrh] Go down
Popaj

PostajNaslov: Re: jedrenjaci   čet stu 20, 2014 9:55 pm

DavorVis je napisao/la:

PUNAT
izvor: monografija "Otoci hrvatskoga Jadrana" (1996.)

U pozadini se vidi jedrenjak "Biserka" koji je na onom mjestu bio usidren nekoliko godina, zatim je prevezen u Malinsku gdje je potpuno zapušten završio svoj životni vijek.
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: jedrenjaci   čet stu 20, 2014 10:49 pm

Popaj je napisao/la:
U pozadini se vidi jedrenjak "Biserka" koji je na onom mjestu bio usidren nekoliko godina, zatim je prevezen u Malinsku gdje je potpuno zapušten završio svoj životni vijek.
Da, pogledaj stranicu prije, slikao sam ga u Malinskoj (točnije, prva fotografija je moja, a druge je autorica I.O.H.-ja stojim na provi).
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: jedrenjaci   Today at 8:44 pm

[Vrh] Go down

jedrenjaci
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» jedrenjaci
» Modelarstvo