Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Brodogradilišta

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
cima

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   sub tra 07, 2012 4:51 pm

zele je napisao/la:

Sjecam se dok je skver bio u Zadru,u samom centru,tuda sam svako jutro prolazio u skolu i mislim da otuda i potice moja ljubav za more i brodove

Naravno i Lamjana je upropaštena, dok prodan, firma koja je kupila remontno brodogradilište iskoristila zemljište za staviti hipoteku i naravno nije vratila kredit tko zna za što drugo. Isisan kapital i firma propala, klasićna hrvatska priča. Rezultat: svi radnici ostali bez posla.
[Vrh] Go down
cima

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   sub tra 07, 2012 4:53 pm

zele je napisao/la:

Snimio Goran Zelic

Zele, jesu li ovo Jazine nakon rekonstrukcije, čekaju na isporuku iili su tu bile na remontu?
[Vrh] Go down
zele

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   sub tra 07, 2012 5:29 pm

Zapravo ne znam odgovor za Jazine,kad sam naisao u Brodogradiliste obavio sam snimanje,pa sam tako uhvatio i Jazine.Da kazem da je to bila 1984.godina,mozda ce neko znati.
Sto se tice Lamjana na Ugljanu nista tu nije neobicno,sve je to slicno kao i sa drugim firmama,kao da nam je neko naredio da moramo unistiti industriju,brodogradnju,hrvatske banke,brodare.Ne znam je li to tocno ali cinjenice navode na takvo razmisljanje.A odgovore niko ne daje.Pa Jugolinija je bila jedan od vecih brodara,svojim brodovima je drzala linije sa cijelim svijetom i takav kolos je naprasno nestao.Nema vise cak ni svoje zgrade.Ostala su samo sjecanja.Evo i ova trakavica sa brodogradilistima,te hoce ih prodati,te nece,a sve se svodi na to da ih se obezvrijedi do kraja i onda ih dade za jednu kunu nekom bumbaru,koji ce ih likvidirati i na njihovim terenima sagraditi hotele ili sto vec.Nisam ja neki ekonomista i poznavaoc politike ali i malo dijete vidi ko ima koristi od ovakvih privatizacija a ko paga i trpi do krajnjih granica izdrzljivosti.Siguran sam da najveci broj Hrvata ovo nije zelio.I sta sad.To samo dragi Bog zna,izgleda da nam povratka na stare staze slave,kad je bilo i poslova i brodova,vise nema niti ce ikad biti.To je sada predvidjeno za neke druge igrace,a nama ostaje da lovimo ribu sa obale i uzivamo u moru i suncu.Kad bolje promislim nije to ni tako lose.
[Vrh] Go down
Interkostal

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   sri tra 18, 2012 6:48 pm

Jučer bio u Kraljevici. 23.05.2012 je zadnji dan ovog škvera nakon 283 godine postojanja!

SRAMOTA No No No
[Vrh] Go down
10bofora

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   čet tra 26, 2012 10:34 pm

Interkostal je napisao/la:
Jučer bio u Kraljevici. 23.05.2012 je zadnji dan ovog škvera nakon 283 godine postojanja!

SRAMOTA No No No

šteta za ovaj škver , mogla ga je i jadrolinija kupit recimo za remonte svojih brodova a ima ih dosta da bi škver bio zaposlen cijele godine a uz to bi i trajekti koji su privezani na zimovanju tamo imali besplatan vez , tamo bi moglo biti i skladište rezervnih dijelova , radnika i dobrih meštara još ima , nešto slično kao što je tankerska i uljanik kupili viktora lenca pa sad svi brodovi tankerske idu na remont u lenac.
šteta što smo od ove zemlje napravili jedan veliki trgovački centar.......... confused
[Vrh] Go down
Interkostal

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   pet tra 27, 2012 7:42 am

10bofora je napisao/la:
Interkostal je napisao/la:

SRAMOTA No No No

šteta za ovaj škver... .... ove zemlje napravili jedan veliki trgovački centar.......... confused

Nismo, Taoci smo vlastite države...
[Vrh] Go down
Portos

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   ned kol 05, 2012 7:35 am

Brodogradilište u Sumartinu

[Vrh] Go down
Tlimfocit

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   sub sij 12, 2013 6:16 pm

Na samom početku članka priča se malo o Brodosplitovoj Piani i prema ekipi s ovog foruma to je jedan od najboljih trajekata izgrađenih prošle godine, unatoč "jako velikom kašnjenju":
http://hhvferry.com/blog/
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   čet srp 17, 2014 6:29 pm

Brodogradilište Punat, danas:

[Vrh] Go down
Interkostal

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   čet srp 17, 2014 7:10 pm

Čekaj malo ovi brod je dosada 5 puta oglašavan da je za prodaju radi stečaja... Oli su dobili solde ili brod novega vlasnika?
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   sub ruj 13, 2014 2:09 pm

Maloprije u Puntu:

[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   sub sij 02, 2016 9:11 pm

Danas popodne u Kraljevici:
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   pon stu 28, 2016 1:26 pm

Nova AMORELLA dotegljana iz Splita u Vikor Lenac, 1988.:

izvor: facebook - "Nova riječka enciklopedija - Fluminenesia"; autor: Pero Lovrović
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Brodogradilišta   Today at 6:43 am

[Vrh] Go down

Brodogradilišta
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Hrvatska Ratna Mornarica
» Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili