Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Čakula, svaštara

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32  Next
Autor/icaPoruka
Luka

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pon tra 30, 2012 1:44 am

http://map.hak.hr/

Na ovoj interaktivnoj karti nema svih trajektnih linija Rolling Eyes
[Vrh] Go down
TORCIDA

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pet srp 06, 2012 4:21 pm

jedno pitanje,sta znaci kad trajekt kad krece unazad zasvira samo jedanput kratko? (ali nije tri kratka za unazad?)
[Vrh] Go down
azzurra

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   uto srp 31, 2012 3:29 am

moze li mi neko odg za sta sluzi ovaj krug na staklu ?
[Vrh] Go down
5AR

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   uto srp 31, 2012 11:32 pm

Taj krug u sredini ima motor te kad pada kiša staklo se vrti i centrifugalnom silom tjera kapljice van kruga te je vidljivost bolja. Wink tako nekako.
[Vrh] Go down
azzurra

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sri kol 01, 2012 2:43 am

5AR je napisao/la:
Taj krug u sredini ima motor te kad pada kiša staklo se vrti i centrifugalnom silom tjera kapljice van kruga te je vidljivost bolja. Wink tako nekako.
Hvala Smile
[Vrh] Go down
Robert

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pet kol 03, 2012 4:33 pm

Moze li mi netko napisati na kojoj liniji plovi brod Viking (ex Renata1) i o kakvoj se liniji radi?
[Vrh] Go down
azzurra

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   ned kol 19, 2012 3:37 pm

16. avgusta ove godine nasukao se blizu luke San Antonio u Chile-u brod M/V Ocean Breeze zastava Hong Kong-a natovaren psenicom, uslijed velikog nevremena. Posadu su cinila 24 clana koji su spaseni helikopterom Cileanske mornarice.

[Vrh] Go down
tnardell

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sri ruj 05, 2012 11:52 am

Nemaju samo kod nas trajekti problema sa pristajanjem za vrijeme nevere. Sljedeći video prikazuje trajekt 'THEOFILOS' u luci Myrina, Lemnos otočje u Grčkoj gdje ne uspjeva pristati. Upotrebljava i sidro, a na 3:33 možete vidjeti i kako mu cima puca...
http://www.youtube.com/watch?v=Ms0XcxHHgEs&feature=related
[Vrh] Go down
crni_balkanac

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sri ruj 05, 2012 12:07 pm

tnardell je napisao/la:
Nemaju samo kod nas trajekti problema sa pristajanjem za vrijeme nevere. Sljedeći video prikazuje trajekt 'THEOFILOS' u luci Myrina, Lemnos otočje u Grčkoj gdje ne uspjeva pristati. Upotrebljava i sidro, a na 3:33 možete vidjeti i kako mu cima puca...
http://www.youtube.com/watch?v=Ms0XcxHHgEs&feature=related
Zapravo se vec na 0:33 vidi kako je sa sidrom pokupio lanac sidra drugoga broda!
[Vrh] Go down
Luka

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sri lis 03, 2012 12:28 pm

03.10.1991. Počela II. pomorska blokada JNA u domovinskom ratu - U Splitu Krizni štab izdaje naredbu da se na relaciji Rijeka - Split - Dubrovnik prevoze samo putnici i teretna vozila. Iz Splita dozvoljeno isplovljenje stranim brodovima i m/t “ BALKANIJI “ za Rijeku. U Puli i Rijeci zabrana uplovljenja a dozvoljeno uplovljenje zatečenim stranim brodovima. Riječki zaljev pod kontrolom fregate. Trajekti na linijama Brestova - Porozina i Merag - Valbiska preko dana miruju ali voze noću bez navigacijskih svjetala.
[Vrh] Go down
croships

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sri lis 03, 2012 2:01 pm

A za koji dan je i godišnjica napada na M/B Perast.
[Vrh] Go down
azzurra

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pet stu 30, 2012 3:44 pm

Evo jedan clanak Barskog zapovjednika koji je na brodu MSC BETTINA
http://www.barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=835
[Vrh] Go down
10bofora

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   uto sij 01, 2013 11:24 pm

Od danas stupa novi zakon : Sramoćenje je novo kazneno djelo protiv časti i ugleda. Onaj tko pred drugim za nekoga iznese činjeničnu tvrdnju koja može škoditi njegovoj časti ili ugledu, kaznit će se novčanom kaznom do 180 dnevnica, a do 360 dnevnica ako to učini putem medija ili interneta, na javnome skupu ili na drugi način kojim bi sramoćenje postalo pristupačno većem broju osoba. Dnevnica ne može biti manja od dvadeset kuna ni veća od deset tisuća kuna

pazite se forumaši što pišete , od danas samo sve pozitivno , nemojte slučajno nekoremenaga uvrijediti jer od danas dragi kolege forumaši opet stupa na snagu "verbalni delikt" kao u neka stara vremena samo u puno profinjenijem obliku . sretna vam nova !!!!!! Sleep
[Vrh] Go down
10bofora

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   čet sij 10, 2013 3:22 pm

podržavamo uvođenje iskaznica, ali treba razmisliti i što napraviti s otočanima koji nemaju prijavljeno prebivalište na otoku, ali na otok dolaze često, u pravilu vikendom, i održavaju okućnicu i bave se poljoprivredom za svoje potrebe. - kažu iz otočnog sabora i ostanu živi , svašta . Tko ne živi na otoku nije otočani , pa neka lijepo plati kartu kao i svi mi pa neka sređuje vikendicu i okučnicu .

mogu li ja osnovat Vlaški sabor , pa da i vlaji koji žive u gradu mogu na selo mukte autobusima ić posadit kumpire ! Sleep
[Vrh] Go down
azzurra

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   uto vel 26, 2013 3:52 pm

Postavio je neko na forumu smijesni video sa youtube-a kako kuvar przi nesto valjda na nekom od jadrolinijinih brodova samo sto ga sad ne mogu nac ... Moze li iko pomoc ?
[Vrh] Go down
Luka

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sub oľu 09, 2013 1:50 am

http://www.slobodnadalmacija.hr/%C5%A0ibenik/tabid/74/articleType/ArticleView/articleId/204086/Default.aspx
Hip, hip hura... Živjeli naši otoci i otočani
[Vrh] Go down
Luka

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pet oľu 29, 2013 6:55 pm

http://www.index.hr/vijesti/clanak/makarani-sokirani-unistavanjem-prirodnog-bisera-novi-dokazi-gradjenja-plaze-zemljom-ispred-parksume/667211.aspx
Divota...
[Vrh] Go down
tandara

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pet oľu 29, 2013 10:14 pm

majko moja... plaža od zemlje, pa što će se kupat u blatu? xD xD
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sub oľu 30, 2013 7:55 pm

Danas je stupio na snagu novi Zakon prema kojem otočani sa otoka na kojima nema benzinska postaja više neće švercati gorivo nego će isto moći prevoziti javnim linijskim prijevozom na legalan način. Samo što taj Zakon neće istom moći biti provediv jer brodovi Jadrolinije i ostalih prijevoznika nemaju adekvatne uvjete da bi prevozili gorivo. Tako da otočanima ne ostaje drugo nego šverc do daljnjega.
[Vrh] Go down
Luka

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pet tra 05, 2013 11:32 am

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Ukrcano-1.700-junadi-iz-Gudovca-za-Libiju
http://radio.hrt.hr/radio-rijeka/clanak/polaris-2-i-dalje-u-luci-prijeti-pomor-stoke/13737/
[Vrh] Go down
Luka

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sub svi 11, 2013 4:21 pm

http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Alan-Klanac-preuzeo-kormilo-Jadrolinije
Sretno mu i nama s njime...
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   uto srp 30, 2013 11:09 pm

Zamislite da Hrvatska pošta izda jednu ovakvu marku sa npr. LIBURNIJOM, MARKOM POLOM, VISOM...!!!

Baš gledam malo ove trajekte od "GOZO CHANNEL LINE" i koliko vidim 3 su blizanca (MALITA, GAUDOS i ovaj sa marke TA'PINU), spajaju glavni otok Maltu sa Gozom, svaki 85,40m, 72 auta, 800-900 putnika, 12-ak milja, nema okretanja, zatvoreni. Mislim da bi kod nas imali šta raditi.

[Vrh] Go down
tnardell

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   uto kol 06, 2013 4:53 pm

Može li jedno pitanje, pa da malo diskutiramo?
Naime danas sam ujutro isplovio sa Velih Srakana za Lošinj MB Premuda. Nakon ukrcaja brodski ekonom poziva ukrcane putnike u brodski ekonomat i naplačuje karte. Kada sam došao ja na red. naplačije mi dvije odrasle karte za suprugu i mene, te oprašta pola karte za dijete od 4,5 godina, te mi ne izdaje prijevoznu kartu nego samo viće dalje. Pošto je bilo rano ujutro 5:45 sati i još sam bio prilično pospan nije mi se dalo sa njime raspravljati.
Što bi vi uradili na mojem mjestu?
Zakida se državni brodar a posada ili jedan njen član stavlja novac u svoj džep.
[Vrh] Go down
PORT SPLIT

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   ned kol 11, 2013 4:08 pm

http://www.jadrolinija.hr/pocetna

Napokon promjene na web stranici Jadrolinije!!!!
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   ned kol 11, 2013 11:15 pm

Opet turci prave njesra po Žadranu. M/v Ilhan Aga
Ovaj fantom je plovio prema Kopru i tamo negdje od geografske visine Dubrovnika zaputio se ravno na Mljet, došao na jedno milju od njega, naravio krug, produžio dalje, napravio obrnuto S i više mi ga se nije dalo pratiti. Kad sam nazvao SAR da im ukažem na to dežurni me htio ismijati i napraviti budalom.

Dobro se uputio. Pravac Koper Laughing 

Malo detaljnije o umjetničkim piruetama

Na slici od Google Earth sve djeluje još stvarnije

[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   Today at 6:54 pm

[Vrh] Go down

Čakula, svaštara
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 31 / 32.Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32  Next
 Similar topics
-