Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Čakula, svaštara

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32
Autor/icaPoruka
Robert

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pet ruj 20, 2013 10:09 pm

Zanima me jedna stvar. Četrdesetih godina prošlog stoljeća masovno su se vadili potopljeni brodovi i popravljali u našim brodogradilištima. Zanima me recimo, bivša Proleterka, ležala je na dnu gotovo 10-11 godina kada je bila izvađena. Koliko je isplativo i kakvo je opće stanje broda kada se izvadi i krene pjeskarit? S obzirom na tako dugi period pod morem pretpostavljam da sam čelik a da ne pričam o stolariji istrune.
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   ned ruj 22, 2013 10:32 pm

Robert je napisao/la:
Zanima me jedna stvar. Četrdesetih godina prošlog stoljeća masovno su se vadili potopljeni brodovi i popravljali u našim brodogradilištima. Zanima me recimo, bivša Proleterka, ležala je na dnu gotovo 10-11 godina kada je bila izvađena. Koliko je isplativo i kakvo je opće stanje broda kada se izvadi i krene pjeskarit? S obzirom na tako dugi period pod morem pretpostavljam da sam čelik a da ne pričam o stolariji istrune.
Zavisi koliko je brod kvalitetno napravljen i koliko je nov u trenutku potapljanja, hoće li troškovi vađenja i popravke biti viši od onih da se gradi novi.... Prije su brodovi trajali mnogo duže nego sada, a igra ulogu i kada ne možeš graditi novi.
Uglavnom u zadnje vrijeme ni novi brodovi se u pravilu ne popravljaju već ako ih izvade idu u rezalište kao što je slučaj s Concordiom mada sumnjam da bi i inače više netko htio krstariti na tom ukletom brodu.
[Vrh] Go down
Robert

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pon ruj 23, 2013 11:03 pm

PortoTolero je napisao/la:
Robert je napisao/la:
Zavisi koliko je brod kvalitetno napravljen i koliko je nov u trenutku potapljanja, hoće li troškovi vađenja i popravke biti viši od onih da se gradi novi.... Prije su brodovi trajali mnogo duže nego sada, a igra ulogu i kada ne možeš graditi novi.
Uglavnom u zadnje vrijeme ni novi brodovi se u pravilu ne popravljaju već ako ih izvade idu u rezalište kao što je slučaj s Concordiom mada sumnjam da bi i inače više netko htio krstariti na tom ukletom brodu.
Hvala Porto!
[Vrh] Go down
Vicenco

PostajNaslov: Otok Lastovo   pon vel 17, 2014 4:24 pm

Pozdrav, da li jema koga sa Lastova na forumu , možda me životni put nanese tamo , ima bih par stotina pitanja ?

Hvala
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pon vel 17, 2014 8:25 pm

Vicenco je napisao/la:
Pozdrav, da li jema koga sa Lastova na forumu , možda me životni put nanese tamo , ima bih par stotina pitanja ?

Hvala

Moj je jedan prijatelj, sa Krka (iz Krka) - rođen tamo i odrastao, oženio Lastovku prije par godina, svi su očekivali da će živjeti na Krku ali oni su i dan danas na Lastovu, rade, žive, uživaju, niti ne pomišljaju otići. E sad, djeca su još mala, pa onda poslije kako bude... Uglavnom, Lastovo je prva liga i ako imaš priliku i mogućnosti samo idi!
[Vrh] Go down
Vicenco

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pon vel 17, 2014 9:37 pm

Thanks , bija sam tamo par puta popravljat jahte i sa guletima dolazija, meni tamo fenomenalno...

Ajd , imat čemo slika iz Ubli onda Smile Inače u misto Lastovo idem, nije još 100 posto ali jako blizu je ta realizacija
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   uto svi 20, 2014 11:39 am

Evo jedne lijepe geste Jadrolinije. Neće se naplaćivati karte za vozila koja voze humanitarnu pomoć na poplavljena područja.
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   uto svi 20, 2014 10:13 pm

sad su se sitili kad su jučer sa Hvara išli.
[Vrh] Go down
tandara

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pet stu 07, 2014 10:44 pm

Koji brod, u ovoj predivnoj pjesmi, ide prema Rabu? (0:07 - 0:20)
http://www.youtube.com/watch?v=ERLK2I48_Q4
[Vrh] Go down
5AR

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pet stu 07, 2014 10:55 pm

80.tih za Rab je vozio Vuk Karadžić
[Vrh] Go down
tandara

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pon sij 12, 2015 12:57 am

Ljudi rekla je Kolinda da ćemo biti najbogatija zemlja, pa onda da nam čestitam na trajektima koji idu 25čv lol! malo šale
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   čet vel 19, 2015 4:09 pm

Kopajući po internetu naišao sam na ovaj trajekt. Od svih koje sam do sad vidio (osim STONA/PARTIZANKE) ovaj me je najviše izgledom podsjetio na VIS (pogotovo na prvoj fotografiji), a znamo da VIS nema blizanca.

[Vrh] Go down
Popaj

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   čet vel 19, 2015 4:52 pm

Upravo bilo na HTVu, prilikom nasukavanja "Nazora" oštečen je jedan auto. Serviser gdje je auto redovno servisiran procjenio je štetu na 23.000 kn, a Jadrolinijina osiguravajuća kuća na 6.000 kn, a nakon žalbe vlasnika digli štetu na 10.000 kn.
Mislim da su i jedni i drugi pretjerali i da bi 15.000 kn bilo nekako realno.
Naime radi se o VW Polo dosta starom ali jako uščuvanom i održavanom.
[Vrh] Go down
Popaj

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sub sij 30, 2016 9:23 pm

Može li mi netko pomoći ako zna da mi kaže, šta je ovo i
čemu je služilo. Predpostavljam da se koristilo na brodu
budući da je ugravirano sidro.
To sam dobio od jedne osobe, ali ne želim baciti dok ne saznam
šta je to, čemu služi, koliko bi moglo biti staro i ostalo.

[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   pon svi 16, 2016 7:56 pm

Stavljam 3 fotografije off topic jer znam da ima nekih članova koje zanimaju autobusi, a izlatnički autobus u Komiži nije tako česta pojava. Dozvoljavam objavu na drugim forumima.
Komiža, prekjučer:

Vis, jučer:
[Vrh] Go down
PS2

PostajNaslov: Poz   pon kol 15, 2016 11:19 pm

Pozdrav,

Zanima me postoji li ili je postojala neka stranica na internetu koja je sadržavala popis svih trajektnih kompanija i brodara u Europi, uz popis i slike njihovih trajekata ? Very Happy confused
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   uto kol 16, 2016 2:04 pm

http://www.faergelejet.dk/index.php
[Vrh] Go down
glava79

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   sub ruj 10, 2016 8:31 pm

sad je na HRT2 emisija Ribar ribi grize rep, dokumentarna serija (4/4)* u kojoj se vide Marko Polo i Zajc u doku. Takoder tu je i Dalmacija.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Čakula, svaštara   Today at 12:31 pm

[Vrh] Go down

Čakula, svaštara
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 32 / 32.Go to page : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32
 Similar topics
-
» Čakula, svaštara
» ZIMSKI BUSHCRAFT KAMP 2012
» Sve i svašta...2