Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

AIS - kretanje brodova

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
maki777

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet pro 10, 2009 6:33 pm

Zašto mi na AIS- u pokazivaj samo trajkete u Rijeci i Splitu.Šta nije bilo govora da je i Zadar dobio AIS.I da ne rade mi ove sporedne trajekte linije kao napr.Valbiska Merag
pRIZNA žIGLJEN Ploče Trpanj Br Por(Brestova Porozina itd..).Ili ti Trajekti nisu dobili AIS ili je greška
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet pro 10, 2009 6:52 pm

Nitko tu ništa ne dobiva pa ni Zadar.Nije valjda dida Mraz poćeja dilit AIS prijemnike! Ako čuješ da je negdi poćeja dilit zovi i mene pa će mo skupa stat u red! Rolling Eyes
Ne radi AIS baš onako kako ti misliš. Exclamation
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet pro 10, 2009 11:10 pm

AIS-SPLIT je napisao/la:
Pitaj ti Slovenca jeli mu u prijemu sa nulama ili bez.Obojica imamo isti software i prijemnik,a to šta on kasnije šalje signal na svoju stranicu uz dorađeni program to je već nešto drugo.Bit će da kompjuter ne trpi nule na poćetku po svojoj ludoj logici.Nego kvragu i nule,ajde daj ti nešto napravi tamo od nule pa da mi gledamo Ploče na karti.Daj tamo nekome u radio klubu da ti nađu diskriminator pa se spoji priko sound karte.....

Ja samo zaključujem po onom što vidim da svi programi u svom prikazu podataka na netu ne pokazuju te dvije nule na početku i to je prilično simptomatično jer se radi o marinetraffic, ovom od LP i onom što imaju Slovenci, a kad već tri različita programa pokazju isto onda nešto mora bit sumnjivo. Nema više radio kluba. Ugasio seima desetak godina i zadnji spomen na njega je bio 3el beam kojem su nedavno prepilali stup tako da sam ga pokupio u dijelovima. Ostala su dva elementa dok je treći skroz izlomljen i samo još trapovi valjaju. Vezao sam ga na garažu jer mi može poslužiti kao antena nekog scanera za donje frekvencije. O mom AISu treba još razmisliti. Ovo je čudovište krcato SMD elemenaa, o shemi nema ni govora tako da treba od Nizozemaca ili nekoga po svjetskim grupama i forumima tražiti točno gdje se nalazi i onda nekome ko ima mirnu ruku da to zalemi. Onda bi trebalo i kučište prigodno izbušit da taj kabel može izać vani... Ma dobro je i ovo što sad ide, a pokušat ću vidjet postoji li šansa da LP svoj pusti preko marinetraffic što bi bilo jako dobro jer njihovo kompjuteri rade 24 sata dnevno, a u planu im je ponovo osposobiti antenu na brdu što bi jako povećalo domet jer sam ostao zbunjen kad mi je šef rekao da im je antena na upravnoj zgradi, a vidi trajekt u Dominču i Sućurju. Tek onda mi je palo na pamet dasam ja dosta zaklonjeniji brdom tako da ono što oni čuju odlčno ja ni ne naslućujem dok sam prema Bosni otvoren ali tamo nema brodova. Toliko mi smeta Pelješac i ovo lokalno brdo da sam za sve godine rada na UKV uradio svega par talijana dok gore niz prmorje ljudi ne mogu radit simplex u lokalu koliko su glasni ljeti.
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet pro 10, 2009 11:57 pm

maki777 je napisao/la:
Zašto mi na AIS- u pokazivaj samo trajkete u Rijeci i Splitu.Šta nije bilo govora da je i Zadar dobio AIS.I da ne rade mi ove sporedne trajekte linije kao napr.Valbiska MeragRIZNA žIGLJEN Ploče Trpanj Br Por(Brestova Porozina itd..).Ili ti Trajekti nisu dobili AIS ili je greška

Ne razumiješ osnove AISa. Brodski AIS se sastoji od dvije "cjeline". Prvu čini predajnik koji emitira ono što mu je programirano u memoriju (ime, broda, pozivni znak...), a povezan je s vanjskim senzorima kao što su GPS i brzinomjer... tako da vidiš geografske koordinate i brzinu... Prijemni dio se sastoji od prijemnika koji istovremeno prima 81. i 82. međunarodni pomorski kanal i nekog sučelja koje u tekstualnom ili grafičkom obliku (ili oboje) pokazuje ono što prijemnik "vidi" tj. prima koliko mu antena i pozicija dozvoljavaju. Bazne AIS stanice su većinom na kopnu i one, u pravilu vide dalje jer im se antene mogu nalaziti daleko više nego na brodovima. Ono što moraš razumjeti da se u nekome gradu može nalaziti 10, 100, 1000 ili bezbroj AIS prijemnika i da ti ne vidiš niti jednog jer je sam prijemnk nečije vlasništvo i taj ga može koristit samo za osobne potrebe, a da bi ga ti, ja ili netko drugi vidi potrebno je da vlasnk istog omogući slanje tih podataka u bilo kojem oblik koji ti možeš primiti. U ovom slučaju je to inernet i to jedna adresa koja je javna i nastoji što više AIS prijemnika staviti pod svoje "okrilje" i to su prijemnici koji su većinom u vlasništvu pojedinaca koji su pristali na uvjete i šalju preko neta svoje podke na tu stranicu. Većina vlasnika "službenih" AIS kao što su lučke kapetanije, luke, kojekakve službe koje iz bilokojih razloga motre kretanje brodova nisu suviše raspoloženi da podatke publiciraju javno na besplatnoj stranici tako da ono što oni vide mogu vidjeti oni koji su umreženi u njihove lokalne mreže (koje mogu pokrivati dosta velika područja) ali su tebi nedostupni jer ne idu preko neta ili kao u slučaju Lloyda idu preko neta ali za to gledati trebaš se registrirati i plaćati određenu sumu ili idupreko neta ali moraš znati password... Dakle Zadar ima AIS (možda i pet šest) ali ne prosljeđuje podatke na marinetraffic i onda za tebe "ne postoji". Svi trajekti koje si naveo imaju AIS ali ih, zbog gore navedenih razloga ne vidiš. Pogledaj na link koji sam poslao za Lučku Upravu Ploče i vidjet ćeš da se na njihovim stranicama vide trajekti Ploče-Trpanj, Dvenik-Sućuraj, Orebić-Dominče. Istina ne onako obrađeno kao na marinetraffic al se vide, a vlasnici istog tj. operateri mogu zumirati kartu da vide više ili manje područje ovisno o njihovim potrebama kao i još drugih podataka koje ne emitiraju i koji se ponekad parcijalno mogu vidjeti ako u tom trenutku usnimiš stranicu.
[Vrh] Go down
Amerigo Vespuci

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub pro 12, 2009 2:16 pm

Jedna slika splitske luke kad se traži slobodan vez......

[Vrh] Go down
glava79

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub pro 12, 2009 5:34 pm

Amerigo Vespuci je napisao/la:

Koji je ovo program?
[Vrh] Go down
Amerigo Vespuci

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub pro 12, 2009 6:12 pm

Siitech...

http://www.siitech.com/
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub pro 12, 2009 8:18 pm

Amerigo Vespuci je napisao/la:

Evo Sitech pokazuje baznu sa dvije nule ispred Exclamation
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub pro 19, 2009 11:38 pm

Ne rade slovenci iz kopra Crying or Very sad
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon pro 21, 2009 11:23 pm

PortoTolero je napisao/la:
Ne rade slovenci iz kopra Crying or Very sad

Opet proradili Very Happy
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon pro 21, 2009 11:37 pm

Ja ne vidim da trenutno uopće rade , ni na jednoj web stranici . Mad Sad Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet pro 24, 2009 10:07 pm

AIS-SPLIT je napisao/la:
Ja ne vidim da trenutno uopće rade , ni na jednoj web stranici . Mad Sad Evil or Very Mad

Evo baš pogledao. Zadnje ažuriranje im je bilo 20.12.2009. što znači da u zadnje vrijeme imaju ozbiljnijih problema.
inače to možeš vidjeti na [url=http://bedanec.agotech.com/AIS/AIS.PHP
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Dubrovnik na AIS-u   pet pro 25, 2009 9:18 pm

Evo konaćno nešto novo sa naše strane Jadrana. Danas vidim da je proradio netko iz Dubrovnika.Sada će se bolje vidit južni Jadran, a tek kad budu bolje propagacije mogu samo zamislit koliki će bit QRB.Nadam se samo kontinuiranom radu. Laughing sunny
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub pro 26, 2009 6:36 pm

AIS-SPLIT je napisao/la:
[size=18]Evo konaćno nešto novo sa naše strane Jadrana. Danas vidim da je proradio netko iz Dubrovnika.Sada će se bolje vidit južni Jadran, a tek kad budu bolje propagacije mogu samo zamislit koliki će bit QRB.Nadam se samo kontinuiranom radu.

Vidi zbilja. Neko ko stanuje u naselju Zlatni potok postavio AIS. Nema tu nekog velikog dometa, a da se ne miješa sa Italijanima ali drago mi je vidjet još jedan AIS u Hrvata, a i sramota je da se ne vide rodovi u i oko Dubrovnika. Vidi i službeni AIS na rtu Gruj na Mljetu.
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub pro 26, 2009 8:15 pm

Ima je on odličan domet.Kad sam mu pogleda statistiku ima je pokriveno i jučer i danas sve od Korčule do Monte Gargana i Brindisija.I to u ovin lošim uvjetima.Odmah se vidi šta znači kad nemaš prepreke u vidu otoka.Nije ni meni danas bilo loše.Imao sam prijem sa broda( na putu za Ploče) sa udaljenosti od 78,4 Nm.To je mjereno automatski , zračna udaljenost.Vidim da koristi vertikalku, a da ima kakvu yagicu iša bi on i do Otranta.A tako će sigurno i bit ako bude aktivan iduće lito.Ako ja mogu imat prijem iza otoka do Italije liti i kad su bolje propagacije kako li će tek on primat signale i ne samo sa juga!
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub pro 26, 2009 8:58 pm

AIS-SPLIT je napisao/la:
Ima je on odličan domet.Kad sam mu pogleda statistiku ima je pokriveno i jučer i danas sve od Korčule do Monte Gargana i Brindisija.I to u ovin lošim uvjetima.Odmah se vidi šta znači kad nemaš prepreke u vidu otoka.Nije ni meni danas bilo loše.Imao sam prijem sa broda( na putu za Ploče) sa udaljenosti od 78,4 Nm.To je mjereno automatski , zračna udaljenost.Vidim da koristi vertikalku, a da ima kakvu yagicu iša bi on i do Otranta.A tako će sigurno i bit ako bude aktivan iduće lito.Ako ja mogu imat prijem iza otoka do Italije liti i kad su bolje propagacije kako li će tek on primat signale i ne samo sa juga!

Hajde mi pričaj o otocima. Meni se isprječio Pelješac pa Italijane ne mogu zimi čut ni na radiju, a TV i ljeti samo ponekad
Pod onim velikog dometa mislio sam samo dase onda miješa s talijanima ali važno je da radi. Vidio sam brod koji ide za Ploče. Neka ostane ovako kako jeste jer bi usmjerenom antenom možda dobio brod u Otrantu ali bi izgubio Porozinu prije nego s vertikalkom, a bitnije je da vidiš brodove u svom okružju nego one nasred Mediterana. lijepo je kad si na nekom otoku Elafita, brodkasni i počinje rasprava je li krenuo, gdje je... Onda lijepo uključiš laptop, konektiraš se i vidiš točno gdje je brod što važi i za Splitsko okružje. Istina da svki barba ima mobitel ali ko će ih sve znati.
[Vrh] Go down
Bartol Kašić

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub pro 26, 2009 10:48 pm

signal na Lastovu....... Arrow Arrow Exclamation Question
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   ned pro 27, 2009 7:34 pm

Bartol Kašić je napisao/la:
signal na Lastovu....... Arrow Arrow Exclamation Question

Da! U čemu je problem. Signal na Lastovu, Visu, Mljetu, Grpaščaku... Prikazuje ih oprilike kao usidrna plovila, nemaju ime i broj im se sastoji od samo 7 znameki. To su službeni AIS vjerovatno od nacionalne mreže. Pošto mi ovo područje nije uža specijalnost nisam siguran ali mi sve govori da oni emitiraju svoj identifikacijski signal pa kako je Dubrovnik proradio uredno vidiš i one na otocima Lastovu i Mljetu
[Vrh] Go down
maki777

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon sij 04, 2010 10:02 am

Sad je signal na Brestova-Porozina
[Vrh] Go down
maki777

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   uto sij 05, 2010 4:49 pm

[/bLjudi nema signala na DUBROVNIKU SADA GLEDAO I NEMA NEMA apsolutno][b]
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   uto sij 05, 2010 5:18 pm

Nema signala zato šta opet nema struje u Dubrovniku i okolici.
[Vrh] Go down
maki777

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet sij 07, 2010 8:09 am

Vratio se signal Dubrovniku
[Vrh] Go down
maki777

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet sij 07, 2010 8:10 am

Što je sa Splitom gledam sad Nema Signala
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet sij 07, 2010 12:28 pm

Evo od jučer oko 18 sati se na Marine Traffic-u mogu naći uz Engleski još prijevodi na Francuskom, Grčkom, Nizozemskom i Hrvatskom jeziku.Pa tko voli neka bira šta mu odgovara.
[Vrh] Go down
maki777

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet sij 07, 2010 1:08 pm

[u]Dobar Dodatak[i] Drago mi je
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   Today at 10:55 am

[Vrh] Go down

AIS - kretanje brodova
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 6 / 14.Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
 Similar topics