Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

AIS - kretanje brodova

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next
Autor/icaPoruka
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sri lip 06, 2012 12:04 am

Mislio sam ga pitat koju antenu koristi,kako je umrežen i jeli to dobio od Marine Traffic .
[Vrh] Go down
hrvoje

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sri lip 13, 2012 12:24 am

AIS-SPLIT je napisao/la:
Mislio sam ga pitat koju antenu koristi,kako je umrežen i jeli to dobio od Marine Traffic .
Malo kasnim albino
Znan da je dobio od Marine Traffic.
Za druga dva pitanja, pitat ću ga pa javim.
[Vrh] Go down
cima

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon stu 05, 2012 12:19 pm

Nema AIS-a u Splitu već neko vrijeme. Vidim da je u Šibeniku postavljena nova postaja.
[Vrh] Go down
crni_balkanac

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon stu 05, 2012 1:19 pm

Ova u Sibeniku je onlie 24/7 vec nekoliko mjeseci ali je na zalost na losoj poziciji, pa tako nema veliki "domet".
A po drugoj strani pokriva bas podrucje koje je prije bilo "crna rupa" izmedju Splita i Silbe, tako da je sad podrucje od Splita prema sjeveru relativno dobro pokriveno.
[Vrh] Go down
cima

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon stu 05, 2012 2:11 pm

crni_balkanac je napisao/la:
Ova u Sibeniku je onlie 24/7 vec nekoliko mjeseci ali je na zalost na losoj poziciji, pa tako nema veliki "domet".
A po drugoj strani pokriva bas podrucje koje je prije bilo "crna rupa" izmedju Splita i Silbe, tako da je sad podrucje od Splita prema sjeveru relativno dobro pokriveno.

Sumljam da lovi brodove do Silbe. Kad klikneš na brod pokaže ti i postaju koja ga registrira. Brodove oko Zadra najviše lovi postaja s Cresa koja je jača očito od ove sa Silbe(Silba je vjerovatno nisko) i kad je lijepo vrijeme onda lovi čak ova iz Rijeke, a ova iz Šibenika ne vjerujem da dopire do Zadra(na njoj piše da je postavljena na 20 metara nadmorske visine)

[Vrh] Go down
crni_balkanac

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon stu 05, 2012 4:18 pm

cima je napisao/la:
Sumljam da lovi brodove do Silbe...
Htio sam reci da je prije bilo nepokriveno podrucje tamo negdje - Murtersko more pa do Rogoznice, a sad to pokriva prijamnik u Sibeniku.
Prijamnik na Silbi je bolji od onoga u Loznatima na Cresu, samo je ovaj drugi na puno visoj nadmorskoj razini pa mu tako manje smetaju vrhovi otoka
i moze ponekad lakse ulovit signal izmedju njih, tamo u "zadarskom arhipelagu".
Ako kliknes na pojedinacni AIS prijamnik te izaberes "Coverage Map" vidis podrucje sa kojeg je nedavno primao signal.
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Funtana    sri oľu 20, 2013 10:55 am

Evo danas vidim da se pojavila nova AIS postaja u Funtani blizu Vrsara.Vidim da su u zadnje vrijeme na Marine Trafficu dijelili masovno nove prijemnike SLR 200 i SLR 300 (najnoviji model).Ima li tko od naših da nešto radi po pitanju AIS-a?Nije se odavno pojavio nitko novi sa srednjeg i južnog Jadrana.
[Vrh] Go down
croships

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet tra 04, 2013 6:42 pm

Di nan ovo idu Brodospasovi brodovi?
[Vrh] Go down
Vicenco

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet tra 04, 2013 11:59 pm

Muvaju se sa naftnom platformom Zagreb 1 iz trogirskog škvera , neka testiranja , pa če je vratit nazad u škver , kako mi kažu
[Vrh] Go down
viki007

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sri svi 22, 2013 7:50 pm

Što se dogodiilo s AIS postajom u Splitu? Offline je već dva dana.
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sri svi 29, 2013 11:39 pm

AIS iz Splita ne radi jer sam zbog posla morao preseliti ,a koliko ću biti OFF ne znam ni ja.Uglavnom povremeno će biti u funkciji stanica iz Igrana tako da će se vidit malo južnije područje pa i luka Ploče.Čudi me da nitko ne traži besplatnu opremu iako vidim na popisu novih stanica da je u zadnje vrijeme podijeljeno dosta prijemnika i to najnovijih modela Comar SLR 300.Pa ako već netko ima flat rate internet ili nešto slično mogao bi se malo potrudit za postavljane nove stanice.Pogotovo na otocima Hvar,Vis,Korčula.....
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub lip 29, 2013 8:03 pm

Evo danas napokon proradila nova stanica,Ploče.Ne piše tko je aktivirao ali važno je da radi.Tko je sljedeći?
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sub lip 29, 2013 8:42 pm

Evo i netko sa Hvara ali vrlo loš prijem.
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   uto srp 16, 2013 3:30 pm

AIS-SPLIT je napisao/la:
Evo danas napokon proradila nova stanica,Ploče.Ne piše tko je aktivirao ali važno je da radi.Tko je sljedeći?
Akhmmm. Koliko mogu vidjeti iz Ploča ne prima nitko i vjerovatno se radi o onoj u Bristu jer po karti pokrivenosti hvata dosta južnije od Ploča. Obzirom da imam svoj AIS odavno nisam bio na Marine Traffic i kad sam neki dan kliknuo na njega upravo me začudilo kako je Jadran pokriven u odnosu na godinu dana prije. Evo i screenshoot da se vidi koliki skromni prostor mogu vidjeti iz rupe zvane Ploče. Naravno da se vidi sve u luci ali je zbog veličine minimizirano pa se na slici ne vidi.

[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   uto srp 16, 2013 9:14 pm

Vidim da je sada ta prekrštena u Brist.Onda vi svoju registrirajte kao Ploče.Nema veze kakav vam je prijem.Ima puno gorih na list pa i ona iz Hvara.Vrlo loš prijem .Tko zna gdje je.Jeli to radite preko sound karte?
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   uto srp 16, 2013 10:02 pm

AIS-SPLIT je napisao/la:
Vidim da je sada ta prekrštena u Brist.Onda vi svoju registrirajte kao Ploče.Nema veze kakav vam je prijem.Ima puno gorih na list pa i ona iz Hvara.Vrlo loš prijem .Tko zna gdje je. Je li to radite preko sound karte?
Netko je očito napravio veću grešku jer bi to bilo kao za Trogir ili Marinu napisati da je Split. Tako Brist nema baš nikakve veze s Pločama pa nisu čak ni ista županija. Popodne sam provjerio i sve ovo iz Ploča vidi baš Brist pošto daje njegov broj 1694. i smješten je u starom selu na 105 mnv pa zato i čuje tako dobro i daleko.
Nažalot ja se neću registrirati iz više razloga, a osnovni je da nemam fiksni internet koji je kao takav neophodan za stalno funkcioniranje . Uz to sva tehnika mi se nalazi na nosaču pored kreveta i baš nisam oduševljen idejom držati laptop uključen24/7/30... u svakom slučaju dok je Brist aktivan kao sada za AIS iz Ploča zaista nema ama baš nikakve potrebe.
Kod mene je pogon svega beskonačno jeftini i lako dostupni SDR koji je priključen na USB laptopa i najveći problem mi je bila baš audio kartica pošto su zbog antipiracy pravila svi brandovi izbacili opciju stereo mix neophodnu da bi se AIS mogao dekodirati tako da sam najmanje tjedan dana lupao glavom o tipkovnicu isprobavajući razne audio drivere i programe dok nisam pročitao o promjenama koje se unesu u registry. Istina da se nije radilo o istom proizvođaču kompjutera ali sam bio uporan u traženju gdje se kod mene to nalazi i uspio aktivirati taj zlosretni stereo mix, a pokretanje i podešavanje Shipplottera bilo je pice of cake tako da su prvi brodovi zaplovili po mom monitoru par minuta nakon što sam uspio aktivirati stereo mix Very Happy 
Nadam se da ćeš razumjeti i to da se kod mene ne radi o usko specijaliziranom uređaju namjenjenom samo za AIS već o prijemniku/analizatoru spektra koji s dodatkom ide od 1 MHz do 2 GHz opremljenom brzim skenerom, snimačem, svim vrstama modulacije tako da između klasičnog slušanja daje mogućnost praćenja i ostalih javno dostupnih servisa od kojih neki uopće nisu ni malo manje atraktivni od AIS.
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sri srp 17, 2013 7:25 am

Svaka čast za test sa SDR.Vidim da je to postalo vrlo popularno i jeftino rješenje zadnju godinu na webu.Imaju odličnu web stranicu ,a gledao sam i neke filmove na You Tube-u o prijemu AIS-a sa SDR-om.Vrlo zanimljivo rješenje.Tko zna gdje će ljudi još pronaći dobar prijemnik za ovakve stvari.
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet srp 18, 2013 6:42 am

Porto Tolero,probajte malo i ADS-B sa planeploterom pa će bit boljih DX-eva.Meni je rekord 260 milja (iznad Tirenskoga mora)sa stikom od LZ2RR iz Bugarske.Možete pratit i koridor koji ide baš priko Ploča.
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet srp 18, 2013 7:01 pm

AIS-SPLIT je napisao/la:
Porto Tolero,probajte malo i ADS-B sa planeploterom pa će bit boljih DX-eva.Meni je rekord 260 milja (iznad Tirenskoga mora)sa stikom od LZ2RR iz Bugarske.Možete pratit i koridor koji ide baš priko Ploča.
Za divno čudo prema ADSB nemam ama baš nikakva interesa. Prijatelj iz Zgb zaluđen je time, poslao mi je brdo screenshoots na mail ali ja nemam interesa čak ni da instaliram program. Ponekad poslušam na avio bandu ali se većinom držim pomorskog.
Ovaj stick je univerzalac. Nema karakteristike kao specijalizirani, fali mu malo dinamike ali se svakako ne može postidjeti svojih mogućnosti posebno kad se uzme cijena od par kava u osrednjem kafiću Laughing 
Jedini problem mi trenutno predstavlja kako na internetu pronaći "legalnu" verziju ShipPlottera je ovako svakih 21 dan moram napraviti recovery particije na kojoj ga nema, instalirat i tako slijedećih 21 dan Crying or Very sad 
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet srp 18, 2013 9:11 pm

Ni mene ne zanimaju avioni već samo brodovi.ADS-B sam nabavio samo da vidim koliko daleko ću primat signal.Inače ga samo ukljućim tek toliko da pokrijem ovo područje za dvi web stranice,a o avionima pojma nemam.
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   uto srp 23, 2013 6:58 pm

Teški ovi brodovi Laughing 
Neki dan je u luku doplovio novi brod što nije ništa novo ni posebno ali ga ne vidim na AIS kod mene dok ga na MT ima.
Najgore je to što je kanta privezana meni pred nosom na parsto metara i optičkoj vidljivosti, a signala nema.
Prvo sam pokušao slušati kanal B. Opet vidim iste brodove kao i na kanalu A pa sam pokušao smanjivati RF pojačanje ali bez uspjeha. Pokušao sam kojekakvih trikova koji su rezultirali jednom velikom nulom. Kada sam brod pogledao po noći i vidio da izgleda ko Ukleti Holandez skoro neosvijetljen... onda sam otišao kHz u plus pa još plus, pa sam onda išao u minus i našao ga 2 kHz u minusu.
Razlog takvom ponašanju je klasičnim prijemnicima nedostižna selektivnost tako da ga na pravoj frekvenciji nisam uspijevao vidjeti iako sam bandwith bio stavio na 25 kHz.
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pet srp 26, 2013 1:40 pm

Koji traffic, koje propagacije.
Uz standardnu momčad koju vidim stalno tu je trajekt Valun pred Sobrom, par jahti pred Pomenom i, što je posebna rijetkost trajekt Pelješčanka na izlazu iz Sumartina na Braču pa da se malo pohvalim Very Happy 

[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Propagacije   pet srp 26, 2013 4:49 pm

Evo kako je danas popodne oko 16.30 bio prijem u Igranima na oko 60 metara iznad mora.
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon kol 05, 2013 1:57 pm

Izludio sam. Skoro svaki put mi se dogodi da mi AIS ne vidi jedan brod. Da je to nešto daleko ni po muke nego uvijek brod kojeg doslovno vidim, ne zaklanjaju ga zgrade, brda... i ja baš njega ne vidim na AISu. Ovo je već treći slučaj i samo se ponekad pojavi mada ga AIS iz Brista uredno vidi. Radi se o kontenjerašu MSC Ada i već se spremam praviti neki atenuator pa makar izgubio ove po Mljetu i punti Hvara :-)

[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon kol 05, 2013 10:53 pm

Sjećam se da je i meni bio problem jedan ili dva broda.Znam da je jedan bio Albanski.Kad bi ga vidio na web stranici da dolazi u Split sve bi bilo dobro dok ga moj prijemnik ne bi vata u svojoj zoni.Tko zna iz kojega razloga.Probajte malo livo ili desno od frekvencije.Možda odstupa.Inače sječam se da sam prije par dana bez problema prima i MSC ADA.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   Today at 8:45 pm

[Vrh] Go down

AIS - kretanje brodova
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 12 / 14.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next
 Similar topics
-
» AIS - kretanje brodova
» Minska polja
» "Bankline" uže