Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

AIS - kretanje brodova

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
Autor/icaPoruka
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet svi 01, 2014 3:09 pm

To sam baš nedavno vidio.Isto tako čini mi se da je netko slao data i za Vesseltracker ali sada više ne. Baš me zanima odakle su išli ti podaci.Fale Ploče na još nekim AIS stranicama ali vidim da nema u nas baš dobrovoljaca za takvo nešto iako bi oprema stigla besplatno.
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   čet svi 01, 2014 3:58 pm

AIS-SPLIT je napisao/la:
To sam baš nedavno vidio.Isto tako čini mi se da je netko slao data i za Vesseltracker ali sada više ne. Baš me zanima odakle su išli ti podaci.Fale Ploče na još nekim AIS stranicama ali vidim da nema u nas baš dobrovoljaca za takvo nešto iako bi oprema stigla besplatno.

Možda je u igri bilo oboje ili neki drugi pregovori. Ovo što je postavljeno je dogovor ustanove koja je dala antensku instalaciju i sve ostalo. Daleko jednostavnije i elegantnije od razvijanja svojih rješenja koja u ovom slučaju nisu potrebna iako imaju i svoj AIS za interne potrebe. Obzirom da dobro poznajem nadležne za taj segment vidjet ću jesu li oni pokušavali Vesseltracker u sklopu nekih probavanja prije nego su stupili u kontakt s MT. Što se mene tiče sve bi to odavno bilo ali pošto nemam fiksnu internet vezu pa time i neku razumnu vremensku dužinu emitiranja nisam se ni trudio jer je fix internet jedan od uslova. Naša mana je velka razvedenost obale, a otočani na dobrim pozicijama baš nisu skloni ovom sportu ali moraš priznati da je stanje daleko bolje nego prije godinu dana kad je rupa bilo na sve strane. Idealno bi bilo staviti na neki od vrhova na Visu, Lastovu te otoku srednjeg Jadrana (Pelješac i Biokovo bi bili dalekometna artiljerija) ali takvog interesa nema jer je već pokriveno nacionalnom AIS mrežom koja ne dopušta uvid u svoje podatke.

BTW. Jesi li još u gostima ili si se uspio smjestiti pod stalno.
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   ned svi 04, 2014 11:49 am

Nažalost nema baš interesa sa otoka , a da je barem sa neke više lokacije di su repetitori to bi tek bila prava stvar.Bilo bi DXeva na pomorskom bandu.Evo je još loše vrime, a valjda će uskoro oživit band pa će mo i bolje primat AIS.U ovo doba lani je bilo puno bolje ali niska temeratura je sve pokvarila.
Sada sam privremeno na Hvaru ali ne baš na dobroj lokaciji u gradu malo zaklonjen brdom pa mi ne ide prijem dobro.Imam stalnu vezu na internetu ali mi je malo problematično radit u "portablu" tako da ću radit samo povremeno.
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pet svi 23, 2014 7:56 pm

Zašto je MALA SIRENA (ex MEDITERAN) plava a ne žuta kao svi drugi katamarani?
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pet svi 23, 2014 9:27 pm

DavorVis je napisao/la:
Zašto je MALA SIRENA (ex MEDITERAN) plava a ne žuta kao svi drugi katamarani?

Nisu svi katamarani žute boje.
Plava je zato što je netko nije označio kao high speed craft nego kao putnički brod.
[Vrh] Go down
Maestral

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   ned kol 17, 2014 8:36 pm

"LIBURNIJE" od četvrtka nema više na AIS-u  Question
[Vrh] Go down
kmudri

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   ned kol 17, 2014 9:33 pm

Zašto??
[Vrh] Go down
AIS-SPLIT

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   sri ruj 17, 2014 9:51 am

Evo smo dobili još jednu prijemnu stanicu na Jadranu.Vidim da radi Trstenik na Pelješcu.Zna li itko zašto više nema Rijeke na AIS-u.Već dugo je nema ni na popisu.
[Vrh] Go down
little bad town

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   uto stu 04, 2014 8:56 pm

Ne znam dal ovo spada tu ali, Premuda makar se na MarineTrafficu vodi kao Passanger/Cargo ship dobila zelenu (teretnu) ikonu umjesto plave. Zašto?
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   ned tra 05, 2015 9:19 pm

Spada ovdje, a zašto je zelene boje razlog je jer je netko unio neki pogrešni podatak. Tih i pravopisnih grešaka imaš koliko hoćeš pa je ribarski brod Neptun I godinu dana vukao ime Nepun I iako sam kontktirao barbu ali njih nije previše briga za to. Jednostavno su došli neki tamo i postavili na brod AIS jer zakon to nalaže. Jedan od svježih primjera je Otoc Palagruža što nitko ne vidi niti se trudi ispraviti.
[Vrh] Go down
Robert

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon tra 06, 2015 4:48 pm

Zbog takve gluposti su i Tijat i Premuda postali trajekti na www.shipspotting.com. Postavio sam pitanje zašto i dobio obrazloženje da su davno u registru ti brodovi bili putničko teretni pa su ih oni automatski prebacili iz putničkih brodova u trajekte i tako napravili još veću glupost. I ja sam ne mogu vjerovati da klasični putnički brod postaje odjednom trajekt i to na stranici kao šro je www.marinetraffic.com
[Vrh] Go down
PortoTolero

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon tra 06, 2015 5:08 pm

Koliko ja znam MT isčitava podatak koji emitira AIS na brodu i automatski mu dodjeljuje boju tj. oznaku. To što netko kod nas ne vodi računa ili je greška nije njihov problem što bi trebalo bit ispravno.
Ako brod emitira da je tanker bit će prikazan kao tanker makar bila jedrilica i tu se servisi kao MT nemaju što mješati. Oni samo prenose podatke.
[Vrh] Go down
Popaj

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   uto ruj 29, 2015 6:13 pm

Neznam, možda sam fulal temu, ali htio sam pokazati krkljanac u Valbiski.

[Vrh] Go down
little bad town

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   pon lis 05, 2015 9:38 pm

Tijat i Premuda opet dobili plave oznake na MarineTraffic-u.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: AIS - kretanje brodova   Today at 10:48 am

[Vrh] Go down

AIS - kretanje brodova
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 14 / 14.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
 Similar topics
-
» AIS - kretanje brodova
» Minska polja
» "Bankline" uže