Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
crni_balkanac

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   uto stu 16, 2010 2:12 pm

Slucajno zapeo za ovu temu...pa evo i mog spiska (na pamet):

Vis, Lastovo, Partizanka, Vladimir Nazor, Vuk Kradzic/Bartol Kasic, Slavija1, Liburnija, Porozina, Brestova, Lubenice, Lovrijenac, Sis, Bol, Ilovik, Petar Hektorovic, Supetar, Cres, mozda Nehaj
i sa dva rapske plovidve god. 2000 kojim sam zaboravio ime (mislim da Otoci i jos neki).
Kao djete sam nekoliko minuta vozio Vis, ili barem drzao kormilo hehe cheers

Zelja voziti se sa: Markom Polom, Valunom i jednom od skovacera.
Zauvijek zakasnio na Era Sad

Sjecam se, da sam najgadniju kavu koju sam ikad u zivotu popio, dobio na vrhu palube na Porozini pale
Svaki put sam je narucio - donosilo mi je srecu Laughing
[Vrh] Go down
poduzetnik

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   pet vel 11, 2011 8:53 pm

Trajekt:
Korčula,Lastovo,Bartol Kašić,Marko Polo

Više ne vozi:
Istra

Katamaran:
Adriana,Dubravka
[Vrh] Go down
Vicenco

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   pet vel 11, 2011 9:47 pm

Uh vako :

Postira ,Premuda - Dubrovnik -Lopud

Marko Polo Split-Rijeka i Split-Stari Grad
Dubrovnik Split-Stari Grad

Petar Hektorović - Split-Vis i Split -Stari grad ( Moj najdraži brod )
Bartol Kašić Split-Vis
Tin Ujević Split-Stari Grad i Split -Supetar

Jadran -Split-Stari Grad
Hrvat,Marjan -Split - Supetar
V.Nazor Split-Supetar-Split

Valun - Split - Supetar i Stari Grad -Split
Vanga Split -Stari Grad -Split

Lastovo -Split-V.Luka
Korčula Split-V.Luka
Liburnija - V.Luka-Split

Vis - V.Luka-Lastovo-V.Luka

Kijevo,Ston -- Drvenik-Sučuraj-Drvenik

Mate Balota Zadar-Preko
Ston - Tkon-Biograd

Sve škovacere Trogir -Drvenik i Trpanj-Ploče

Adriana Split-Hvar-Vela Luka

Dominče i Zamošče , Drvenik-Korčula i Orebić -Korčula
Sv.Kreševan Orebić-Korčula

Nekima neznam ime , davno bilo 90-tih Prizna-Žigljen linija

[Vrh] Go down
glazbenik1

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   pet vel 11, 2011 11:13 pm

TORCIDA je napisao/la:
glazbenik1 je napisao/la:
Evo i ja ću nabrojiti sve s kojima sam se vozio, a na nekima i radio.
KLASIČNI BRODOVI : Vladimir Nazor(pjesnik),Punat,Postira,Porozina,Takovo (Ilok ),Tuzla(Premuda) ,Trogir,Karlovac,Ohrid ( Tijat ) ,Valjevo ( Ozalj ) ,Marin Držić , Ivan Gundulić, Preko.

TRAJEKTI: Ero, Krčanka, Lošinjanka, Šoltanka , Pelješčanka, Lovrijenac, Gradac, Vladimir Nazor, Laslovo, Brač, Sumartin , Badija, Mate Balota, Jazine , Borik, Božava, Valun, Hanibal Lucić, Hrvat , Juraj Dalmatinac, Istra, Korčula, Slavija, Liburnija, Ilirija, Lastovo, Vis - kao zadnji na kojem sam radio prije nego sam anpustio ovu dolinu suza zvanu Jadrolinija, ako sam zaboravio koji pokušaću ispraviti.
a na kojim si od ovih radio

Evo malo sa zakašnjenjem. Radio sam redom, ILIRIJA,BALKANIJA(ISTRA),SLAVIJA,TUZLA,TAKOVO,TROGIR,JAZINE,OHRID(TIJAT),VIS s tim da sam na nekima bio i pet-šest puta zaredom.
[Vrh] Go down
Luka

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   sub vel 12, 2011 12:49 am

Evo malo sa zakašnjenjem. Radio sam redom, ILIRIJA,BALKANIJA(ISTRA),SLAVIJA,TUZLA,TAKOVO,TROGIR,JAZINE,OHRID(TIJAT),VIS s tim da sam na nekima bio i pet-šest puta zaredom.

I na kojem je bilo naj bolje, a na kojem naj gore?
[Vrh] Go down
lekadol

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   sri ruj 07, 2011 11:16 am

evo da se i ja pokušam prisjetit ....u zagrade sam stavio broj putovanja trajektom ako sam se njim vozio vise od 100 puta.

Bartol Kašić ( 300 - 400 )
Petar Hektorović ( 200 - 250 )
Lastovo ( 100 - 150 )
Vis ( 100 - 150, ali ne sjećam se baš većine tih putovanja - putovao u svojstvu prtljage )
Liburnija
Ivan Zajc
Slavija
Istra
Ilirija
Marko Polo
Dubrovnik
Ston ex. partizanka
Vanga
Ero
Šoltanka
Jadran
Hrvat
Marjan
Tin Ujević

najdraži su mi Kašić i Hektorović...valjda je i broj putovanja na to utjecao Smile

U biti svi su mi dragi, svaki ima neki svoj štih, osim ova zadnja 4 koja su mi nekako bezlična.

KATAMARANI: Dubravka, Judita, Karolina, Novalja, Silba, Bišovo, Broč, For, Komiza, Mediteran
[Vrh] Go down
Brocki covik

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   sri ruj 07, 2011 12:49 pm

Evo i mog spiska s kojim sam plovija iako je puno manji onaj s kojim nisam

BRODOVI iliti VAPORI kako smo ih zvali

TROGIR,TAKOVO,TUZLA,PERAST,POROZINA,POSTIRA,TUZLA

TRAJEKTI

BRAČ,BADIJA,BRAČANKA,LOŠINJANKA,PELJEŠČANKA,KRČANKA,HVARANKA,ŠOLTANKA,ERO,SLAVEN,LODA,GRADAC,LOVRIJENAC,NEHAJ,SIS,STON,LASLOVO,M BALOTA,LUBENICE,BRESTOVA,P HEKTOROVIĆ,VALUN.SV KRŠEVAN,SUPETAR,CRES,BOL,MARJAN,HRVAT,BIOKOVO,JADRAN,J DALMATINAC,V NAZOR,B KAŠIĆ,T UJEVIĆ,PARTIZANKA,VIS,LASTOVO,VANGA,LIBURNIJA,ISTRA,I ZAJC,DUBROVNIK

KATAMARANI

MEDITERAN,MILNA,ADRIANA

Najdraži mi je V NAZOR i LASTOVO

TRAJEKTI SEM-a

SPLIT PRVI,MOLI
[Vrh] Go down
joza

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   sri sij 16, 2013 5:40 pm

Evo da i ja dam svoje brodove:

Trajekti:

SLAVIJA ILIRIJA LIBURNIJA ISTRA IVAN ZAJEC BADIJA PELJESCANKA SOLTANKA LOSINJANKA VLADIMIR NAZOR ZAMOSCE DOMINCE SVETI KRSEVAN POROZINA VIS BLACE

Brodovi:

POSTIRA PERAST LOVOR TAMARIS NONA ANA SKALA ZRINSKI BANJA BRNA BOK BRISTVA

Brodovi na kojima sam radio:

ATLANTIK FRIGO X2 LADY KORCULA X2 EXPRESS
[Vrh] Go down
milionski

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   sub oľu 30, 2013 4:25 pm

PB
PARTIZANKA, PROLETERKA, DALMACIJA (Cres), KOTOR, PODHUM, ROVINJ, MAKARSKA, GRADAC, VIDA
MB
MARIBOR, ALEKSA ŠANTIĆ, JUGOSLAVIJA, JADRAN, KARLOVAC, VLADIMIR NAZOR, MARIN DRŽIĆ, IVAN CANKAR, KOSTA RACIN, VUK KARADŽIĆ, PUNAT, POROZINA, POSTIRA, ČIKAT, LOVOR, TAMARIS, OHRID, VALJEVO (Ozalj), PREMUDA, OPATIJA
MT
VOZ, GRADAC, LUBENICE, SIS, KIJEVO, STON, SVETI KRŠEVAN. VLADIMIR NAZOR, BRESTOVA, NOVALJA, ZAMOŠĆE, ZAVIŽAN, ILIRIJA, SLAVIJA, LIBURNIJA, MARKO POLO, DUBROVNIK, IVAN ZAJC, LEFKA ORI
KRUZERI:
COSTA ATLANTICA, COSTA ALLEGRA, MSC ORCHESTRA, MSC FANTASIA, MSC POESIA, PACIFIC DREAM
[Vrh] Go down
glazbenik1

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   sub oľu 30, 2013 5:31 pm

Luka je napisao/la:

I na kojem je bilo naj bolje, a na kojem naj gore?

Ovo nisam vidio, ali ako te zanima sa malo zakašnjenja. Ilirija mi je bila najdraža i najbolja i ima sam lipa iskustva. Naravno tadašnji Ohrid je odmah do nje. Najgori ubjedljivo Jazine. Tada je bio najveći brod u Zadru i plovili smo non-stop. odmah do njih je Vis a zbog njega sam otišao iz Jadrolinije.
[Vrh] Go down
Luka

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   sub oľu 30, 2013 8:10 pm

otišli ste zbog trajekta/ posade/ firme ili svega skupa?
Kakva je Slavija bila?
[Vrh] Go down
glazbenik1

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   ned oľu 31, 2013 10:46 am

Luka je napisao/la:
otišli ste zbog trajekta/ posade/ firme ili svega skupa?
Kakva je Slavija bila?
Ma sve skupa. Slavija je odlićan brod i jako mi je žao što nisam tada radio na palubi. Eto mene je život nekako usmjerio pa sam probao na brodu od mladića sobe do zapovjednika. Nažalost na Slaviji sam bio ono prvo i u hrvatskom prevodu sa oproštenjem 2 jeba sam mačku mater" U stvari radilo se i po 16 sati dnevno. Posada tu i tamo. Bilo je svakakvih kakvih nas i inaće ima. Na Slaviji mi je olakšavao posal komesar Županović, koji je bio za tri klase ispred ostalih, i kao čovjek i radnik. Naravno velike nepravde, velike krađe ( PO MENI SU PRETEČE OVE PLJAČKE HRVATSKE ). Mala plać,a a i nisam bio zadovoljan poslom koji radim iako sam kasnije radio i kao konobar. Uvijek me vuklo na most. A i pomorački život je drukčiji od ostalih. sve je to utjecalo da odem iz Jadrolinije iako su moje generacije na njoj prošle. No ostala je moja ljubav prema brodovima, s kojima sam plovio po cijelom svijetu ali kao kadet i časnik. Eto Luka zadovoljan....
[Vrh] Go down
shipfun

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   ned oľu 31, 2013 1:00 pm

Osijek, Iris, Hrvat, Bol, Dubravka, Novalja, Ikarus Palace, Pasiphae Palace, Europa Palace.
[Vrh] Go down
tandara

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   čet svi 09, 2013 1:13 am

Krčanka, Rab, Rab I, Otoci, Rabljanka, Sveti Marin, Sveti Kristofor, Barbat, Nosač, Moli, Novalja, Karolina, Judita, Dubravka, Silba, Olea i još na Prizna-Žigljen, ali nemam pojma koji trajekt.
Uglavnom više zbog potrebe, nego zbog zadovoljstva xD
[Vrh] Go down
DavorVis

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   pet svi 31, 2013 8:23 pm

VIS, STON (PARTIZANKA), BARTOL KAŠIĆ (VUK KARADŽIĆ), VANGA, LASTOVO, VLADIMIR NAZOR, ILIRIJA, SLAVIJA, LIBURNIJA, IVAN ZAJC, PETAR HEKTOROVIĆ, KORČULA, MATE BALOTA, JAZINE, BORIK, HANIBAL LUCIĆ, SIS, BOŽAVA, LUBENICE, KOMIŽA, stara BRESTOVA, PRIZNA, ŽIGLJEN, LOŠINJANKA, PELJEŠČANKA, KIJEVO, CRES, SUPETAR, SVETI KRŠEVAN, HRVAT, JURAJ DALMATINAC, RAB I, SVETI MARIN, SVETI KRISTOFOR, ZAMOŠĆE, ILOK, LARA, SILBA, KAROLINA, DUBRAVKA, FOR, BROČ, VRGADINKA, PRUGA BIŠEVO.

Zadnja promjena: DavorVis; pon svi 11, 2015 10:13 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
pero

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   sri lip 26, 2013 9:21 pm

Vozio se:
Trajekti:
Lošinjanka, Krčanka, Šoltanka, Tin Ujević, Hrvat, Ilovik, Jadran, Petar Hektorović, Sveti Krševan i neki od Pomorskog saobračaja (ne sićan se koji)

Klasični brodovi:
Ilok, Tijat, Lara, Premuda, Ante Veli i Plavi Val

Katamarani:
Mislav (ali on nije katamaran), Karolina, Adriana i Broč

Vidio:
Trajekti: Istra, Marjan, Bol, Liburnija, Brestova, Lastovo, Ivan Zajc, Korčula, Dubrovnik, Marko Polo, Ancona, Split 1700, Split Prvi, Sis, Jazine, Mate Balota, Hanibal Lucić, Vladimir Nazor, Lubenice, Biokovo, Dalmatia, Regina della Pace, Kijevo, Zadar, Valun, Porozina, Juraj Dalmatinac, Supetar, Vanga, Bartol Kašić, Nosač, Božava i Borik

Klasični brodovi:
Ozalj, Postira, Anamarija, Viking i Zlatni Žal

Katamarani:
Princ Zadra, Silba, Olea, Mediteran, For, Komiza, Dubravka, Judita, Paula, Melita i Nona Ana
[Vrh] Go down
Black widow

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   uto ruj 10, 2013 6:10 pm

Trajekti
Tin Ujević, Hrvat, Marjan, Biokovo (išlo se na Brač u zadnje vrijeme Laughing )
Beyoglu (Kadikoy-Eminonu)
Cezzane, Renoir (Dover-Calais)

Brodovi
Ohrid (Tijat)
i nebrojeni brodovi po Dunavu:cheers: cheers 

[Vrh] Go down
little bad town

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   sri svi 07, 2014 10:54 pm

Trajekti
Ilovik,Cres,Lubenice,Valun,Brestova,Bol,i jedan kojim sam se vozio 2001. po povratku iz rodilišta (hepi brthdej tuuu miiii...) a neznam mu ime

Katamarani
Krilo Carbo
[Vrh] Go down
sali

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   ned lip 01, 2014 12:02 am

Sa brodovima "Marina Drzić", "Ivana Gundulić", "Preko " i " Kali ', okončala se era Jadrolinijinih drvenih putničkih brodova.....

Evo i ja ću nabrojiti sve s kojima sam se vozio, a na nekima i  radio.

KLASIČNI BRODOVI : .............. ,Marin Držić , Ivan Gundulić, Preko. .

Da li bi ovo mogao biti jedan od nabrojenih brodova ? Koji ?

Robert pomozi i ti jer si tada imao nepune dvije godine,pa bi se mogao sjećati.....  Very Happy 

Vodice ; veljača 1976.godine.

Srdačan pozdrav !
[Vrh] Go down
glazbenik1

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   ned lip 01, 2014 12:33 am

Mislim da je to Marin Držić, koji je u to vrijeme bio na ovom području i plovio na liniji za Vodice. ime je mutno ali se da pročitati. Dva su broda sa dva imena. Ivan Gundulić i Marin Držić. Ostala dva su Preko i Kali definitivno kraća imena . Preko je vrlo rijetko plovio u Šibeniku, a Kali gotovo nikad ili nisam čuo ako je. Dakle to je po meni definitivno Marin Držić ili današnja nakaza Jerolim ( neznam kako da ga drugačije nazovem ).Evo slike izvor je Isladnhipping.com .

[Vrh] Go down
glazbenik1

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   ned lip 01, 2014 10:33 am

Evo slika Gundulića koji je imao ogradu, a koju Držić nema. Slika je sa www.simplonpc.co.uk. Dakle sali imao si sreće , brod je identificiran.
[Vrh] Go down
sali

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   ned lip 01, 2014 8:53 pm

...... Dakle sali imao si sreće , brod je identificiran.

Hvala !  cheers  nisam ni sunjao u tebe da ti to nebi mogao odgonetnuti. Very Happy 

Ja sam onako na prvu pomislio da je na slici m/b "Marin Držić" jadrolinijin drvenjak.Vodio sam se starim pravilom......... prizivaj sjećanja (vozio sam se tim brodom na relaciji Vodice-Prvić -Šibenik), surfaj Internetom,ali ipak prvo pitaj da provjeriš prave znalce,jer njih uvijek ima  Very Happy .

Brodovi "Marin Držić" (brodogradilište Zadar,1954.god.) i "Ivan Guhndulić" (brodogradilište Vranjic,1955.god.) održavali su pruge u šibenskom okružju.

To su brodovi koji su zamjenili stare dobre vapore na prugama šibenskog okružja kao što su bili p/b "Lapad" i p/b "Perast".Tim sam se parobrodima vozio u vremenu moje mladosti na liniji Šibenik-Prvić-Vodice.Mi djeca stalno smo se natezali u razgovorima koji je vapor brži.P/b "Lapad" nekako mi je bio ljepši i draži pa sam normalno zagovarao da je brži od p/b"Perast"-ta.

Jednom prilikom na izlasku iz luke prema "Kanalu",a isplovljavali su u isto vrijeme na svoje tadašnje pruge (ja sam se nalazio na "Lapadu"),Kao da su se u jednom trenutku "Barbe" prešutno dogovorile koji će vapor prvi ući u "Kanal".Oba su vapora jako zafangala,zatresli se parni strojevi i nastala je prava mala utrka.Moj "Lapad" je ušao kao drugi u "Kanal"  Crying or Very sad ,a mojoj dječjoj žalosti nije bilo kraja  Laughing 

m/b "Marin Držić"

Pomorsko transportno poduzeće iz Dubrovnika naručilo je i preuzelo brod 1954.godine  u Zadru.Imao je 99 BRT i mogao je primiti 156 putnika. Duljina je iznosila 29 a širina 6 metara. Brodski motor MAK davao mu je brzinu od  9 čvorova.1957.godine prepušten je Jadroliniji.
Brod je 1978. prodan Goranu Bačiću iz Rijeke, a teže ga je oštetio turski brod u riječkoj luci 2002. godine. Oštećeni brod kupuje Jerolim Nazor iz Krila Jesenice.Obnovio je brod 2004.godine,odnosno pregradio ga  u brod za krstarenja.Tom prilikom ugrađen mu je i novi Cartepillar dizel motor od 350 kW.Brod je tako preuređen zaplovio pod novim imenom "Jerolim".
2010.godine u 11.mjesecu u Supetru kod Dugog Rata brod je nastradao u požaru i tom prilikom prilično je bila oštećena unutrašnjost broda.U tom požaru u luci požar je zahvatio i drvenjak "Otac Duje"

Vidi : http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/kod-dugog-rata-u-pozaru-izgorjela-dva-broda.html

m/b "Ivan Gundulić"

Jadrolinija se za kraće pruge odlučila na jedinstveni tip putničkog broda građenog u drvu.Brodogradilište Vranjic napravilo je 1955. godine Ivana Gundulića, brod od 102 BRT i kapaciteta 140 putnika. duljina je iznoslila 28 a  širina 6 metara. Dizel motor francuske proizvodnje Crepelle & Cie davao mu je brzinu od 8 čvorova. Brod je plovio po d oznakom Jadrolinije do 1982. gudine.Te godine prodan je Mirni iz Rovinja.1986.godine na dražbi brod kupuje Mladen Rakuljić iz Krila Jesenice i preuređuje ga u turistički brod.Završen je u nezgodno vrijeme 1991. godine i nazvan Aneta.

Srdačan pozdrav !

Zadnja promjena: sali; uto lip 03, 2014 12:42 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
glazbenik1

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   ned lip 01, 2014 11:09 pm

Jedino ovaj detalj nije toćan,Mladen i Ante Rakuljić su iz krila Jesenice. Gundulić je imao više sreće, po pitanju uređenja. Štoviše ispao je prekrasan brod, bolji od originala . Iako se o ukusima neda raspravljati, sumnjam da je nekom sjelo uređenje Držića.E da zaboravih, hvala na komplimentu.
[Vrh] Go down
Korkira

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   pon lip 02, 2014 7:03 pm

Update:

TRAJEKTI:

Ston, Lastovo, Lošinjanka, Pelješčanka, Šoltanka, Istra, Supetar, Sveti Krševan, Korčula, Ivan Zajc, Dominče, Zamošće, Liburnija, Petar Hektorović, Juraj Dalmatinac, Biokovo, Bartol Kašić, Vladimir Nazor, Sis, Hanibal Lucić.

KATAMARANI:

Adriana, Karolina, Dubravka, Judita.
[Vrh] Go down
sali

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   uto lip 03, 2014 12:52 pm

Jedino ovaj detalj nije toćan,Mladen i Ante Rakuljić su iz krila Jesenice. .

Hvala za ispravak netočnog navoda  Very Happy . Ispravio sam svoj post prema tvom podatku

Srdačan pozdrav !
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili   Today at 10:45 am

[Vrh] Go down

Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Trajekti i brodovi s kojima ste se vozili
» Brodovi JRM