Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
lekadol

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   uto sij 18, 2011 7:05 pm

http://www.index.hr/vijesti/clanak/stari-grad-na-nogama-trajekt-bol-im-je-prespor-sutra-ce-sprijeciti-uplovljavanje/533715.aspx
[Vrh] Go down
croships

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   uto sij 18, 2011 7:53 pm

Znači prema ovome povijest se ponavlja, onda Vanga, sad Bol.
[Vrh] Go down
lutalica

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   uto sij 18, 2011 8:24 pm

lekadol je napisao/la:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/stari-grad-na-nogama-trajekt-bol-im-je-prespor-sutra-ce-sprijeciti-uplovljavanje/533715.aspx
E DA SU SVI KAKO HVARANI SVAKA ČAST LJEPA NAŠA JADROLINIJA A ŠTO BI REKLI KORČULANI I LASTOVCI NAJLAKŠE GRADIT TRAJEKTE DO BRAČA
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   uto sij 18, 2011 11:45 pm

E nisu baš svi Hvarani složni. Ujutro je sa više strana bilo prosvjeda zvalo se: Split, Jadroliniju, Radio Split, Jadroliniju Rijeka i ostlo. Bilo je i maslo grubih riči. Onda se protestiralo kod gradonačelnice itd. Sad čemo vidit koliko če ljudi bit sutra na prosvjedu, po mom mišljnju neče bit puno.
Ludi organizirajte za i zovte. Ja sam slučajno ujutro naleti na jednog revolucionara koji je jedva čeka da mu se malo objasne nike stvari.
[Vrh] Go down
kolona

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 10:49 am

Ova skela je poslije počela vozit do Supetra, a "Hrvat" je preuzeo do Starog grada. Bar je tako bilo jučer.
[Vrh] Go down
akul

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 12:21 pm

Ma šta se imaju žalit,sasvim im je ok taj trajekt,osim toga samo je zamjena
[Vrh] Go down
croships

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 12:33 pm

Šta se imamo žalit evo tebi pa ti plovi do SG-a 2.30-3 h
[Vrh] Go down
cima

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 1:24 pm

Pratim malo ovu svu raspravu i isto mislim kao akul da su se tu malo ljudi digli buku bez razloga. Sad triba dignuti revoluciju što je taj trajekt Bol vozio samo jedan dan i vozili se ''čak dvi ure''. Za primjer, od Zadra do Oliba i Silbe je tako reći skoro ista udaljenost kao i od St do Sg, a trajekt vozi pet(5) sati. Što bi oni tribali reći. Od Zadra do Iža udaljenost 14 milja trajekt vozi dva sata..., a što bi tribali reći Šibenćani na stanje kod njih. Prema tome mislim da su se ljudi malo pretjerali s tim. Koji god da stave trajekt uvik mu se nađe zamjerka.
[Vrh] Go down
hrvoje

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 1:34 pm

cima je napisao/la:
Pratim malo ovu svu raspravu i isto mislim kao akul da su se tu malo ljudi digli buku bez razloga. Sad triba dignuti revoluciju što je taj trajekt Bol vozio samo jedan dan i vozili se ''čak dvi ure''. Za primjer, od Zadra do Oliba i Silbe je tako reći skoro ista udaljenost kao i od St do Sg, a trajekt vozi pet(5) sati. Što bi oni tribali reći. Od Zadra do Iža udaljenost 14 milja trajekt vozi dva sata..., a što bi tribali reći Šibenćani na stanje kod njih. Prema tome mislim da su se ljudi malo pretjerali s tim. Koji god da stave trajekt uvik mu se nađe zamjerka.
Oteo si mi rečenicu iz ustiju.
Ovo lito Bartol nije vozio nekoliko dana, pa su poslali Sv. Juraj. Taj je od Zadra do Silbe natuka skoro 2 ure zakašnjenja, do Lošinja se nakupilo još pola ure, a u grad se vratio umjesto u 23:00, nekada oko 03:00. E to je kašnjenje, neš' ti ovo...
Ili Hanibal pred neki dan kada je umjesto u 22:45 doša u 08:00 ujutro, pa nikome ništa.
Ili to što Hanibal svaki petak kada ide do Lošinja natuče sigurno 1h kašnjenja u povratku u Zadar odnosu na važeći vozni red. I tako već godinama.
Ili na Badnjak kada je Hanibal završio prugu u Premudi umjesto na Lošinju jer je netko iz Jadrolinije negdje vidio neko orkansko jugo, a neću reći da je bila bonaca, ali je bilo more 1-2 što bi reka PMC Split. Da ne kažemo da su sa Grujice javili da je kalma bonaca...
cheers

Tako da nisam čak niti siguran tko bi moga više kukati mi iil Šibenčani...
lol!
[Vrh] Go down
glava79

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 2:18 pm

hrvoje je napisao/la:
cima je napisao/la:
Oteo si mi rečenicu iz ustiju.
Ovo lito Bartol nije vozio nekoliko dana, pa su poslali Sv. Juraj. Taj je od Zadra do Silbe natuka skoro 2 ure zakašnjenja, do Lošinja se nakupilo još pola ure, a u grad se vratio umjesto u 23:00, nekada oko 03:00. E to je kašnjenje, neš' ti ovo...
Ili Hanibal pred neki dan kada je umjesto u 22:45 doša u 08:00 ujutro, pa nikome ništa.
Ili to što Hanibal svaki petak kada ide do Lošinja natuče sigurno 1h kašnjenja u povratku u Zadar odnosu na važeći vozni red. I tako već godinama.
Ili na Badnjak kada je Hanibal završio prugu u Premudi umjesto na Lošinju jer je netko iz Jadrolinije negdje vidio neko orkansko jugo, a neću reći da je bila bonaca, ali je bilo more 1-2 što bi reka PMC Split. Da ne kažemo da su sa Grujice javili da je kalma bonaca...
cheers

Tako da nisam čak niti siguran tko bi moga više kukati mi iil Šibenčani...
lol!

Slažem se s tobom, ali ne mogu se te linije uspoređivat sa linijom za Stari Grad. Linija za Stari Grad je jedna od najprometnijih. I ovdje se radi od drugoj stvari. BOL nije adekvatan za ovu liniju ni brzinom ni kapacitetom ( putnici ). Jedino je adekvatan garažom. A to šta je zadarsko i šibensko okružje najzapostavljenije to su sami krivi. Svak se za sebe bori, niko ti neće pomoć ako sam sebi ne pomogneš.
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 2:30 pm

Pa gledajuči sa vaše strane sigurno je neopravdano.
Ali sa ovdašnjeg gledišta izgleda malo drugačije, mislim da smo se čak i kasno pobunili, sustavno se kupuju trajekti za Brač pa ako tamo ne zadovolje pošalju se u Stari Grad jer prima puno auta. Mučali smo uvik ali sad je stvarno bi prevelik produžetak plovidbe (sa 1:45 se došlo do 2:25). I mislim da se nismo pobunili još bi bili na po kanala. To šta oni nemaju adekvatan trajekt nismo mi krivi. A ja namogu znat iz Starog Grada kolikom brzinom vi putujete i koliko imate linija. Morate se sami izborit, ili se moramo udružit i pokušat zajedno za dobrobit svih nas.

Napravit ču novu temu ˝Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝˝ i tamo ču prebacit postove koji se odnose na tu temu.
[Vrh] Go down
hrvoje

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 3:29 pm

Ma razumijemo se mi. Hvala bogu da ćete se izboriti za sebe, samo naprid! ;-)
Samo mi je to smišno kada se povuče paralela između toga što muči vas, a što nas. Ka da je riječ o usporedbi linija u Zimbabveu i Hrvatskoj. lol!

Kada smo kod ove borbe oko "stjecanja položaja" unutar Jadrolinije, koji onda dovodi do poboljšanja za neko plovno područje, činjenica je da ST ima uz više frenkventnih pruga i jači lobi i svaka čast na tome.
Meni iskreno nije jasno kako Kalmeta nije/ ne želi u Jadroliniji napraviti nešto za svoju rodnu grudu...
rendeer

I isprike na offu, ovo je zaslužilo neku drugu temu.
[Vrh] Go down
Kristian

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 5:40 pm

Nebi im ja sada stavljao novi trajekt jer se njima nikad nista ne dopada, ako ce se vozio nek voze , ako nece mogu i plivajuci u ST (tako bi ja napravio)
Pogledajte koje kante voze u ZD (Jazine,Balota,Lucic) , dok su Nazor i Dalmatinac jos OK , a i da dignemo prosvjed nebi nista postigli jer sve ide splicanima u korist...
Za sad ste dobili svaki trajekt koji ocete , a kod nas uvik voze kante...
A vi dizete strku oko ZAMJENE na 2 tjedna....
[Vrh] Go down
Luka

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 7:14 pm

Pričao sam sa jednim stanovnikom Starog grada ovo ljeto i rekao je da Jadroliniju boli briga za putnike, da im je samo bitan kapacitet vozila...
Bol je trebao biti zamjena za Petra Hektorovića Laughing lol! pa to je smiješno, šta nitko ne razmišlja barem malo??? Pa da je netko iz Jadrolinije malo razmislio mogao je odmah shvatiti da to nije trajekt za takvu liniju, a i da bi se netko mogao možda buniti na njega... Mogli su odmah staviti Bol za Supetar, a Hrvata za Stari grad i nebi bilo problema...
[Vrh] Go down
glazbenik1

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 7:43 pm

Luka je napisao/la:
Pričao sam sa jednim stanovnikom Starog grada ovo ljeto i rekao je da Jadroliniju boli briga za putnike, da im je samo bitan kapacitet vozila...
Bol je trebao biti zamjena za Petra Hektorovića Laughing lol! pa to je smiješno, šta nitko ne razmišlja barem malo??? Pa da je netko iz Jadrolinije malo razmislio mogao je odmah shvatiti da to nije trajekt za takvu liniju, a i da bi se netko mogao možda buniti na njega... Mogli su odmah staviti Bol za Supetar, a Hrvata za Stari grad i nebi bilo problema...

Istina Bol je loš, no što bi mi u Šibeniku rekli. Imamo i mi pravo doći na svoj otok koji je duplo bliži od Starigrada, pa se nerijetko vozimo i po dva sata nekad više, ako uopče i dođemo. O trajektu ne treba ovdje ni pisati. Bol je malo spor ali je po meni dovoljan za zamjenu neko vrijeme. Nama izgleda kao space shutle.
[Vrh] Go down
Luka

PostajNaslov: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sri sij 19, 2011 8:37 pm

Bol možda je loš za Split- Stari grad, ali je na Bretova- Porozina dobar... A što se tiče Žirja za tamo će vjerojatno još dugo vremena ploviti škovacere jer kapacitetom odgovaraju, 3 od 4 su obnovljene i nema se para, a koji bi od drugih trajekata u floti mogao ploviti na toj liniji? Hanibal plovi za Lošinj, Porozina nije baš za tu liniju i plovi na drugim linijama, Sv. Juraj bi bio ok. i probijao bi se do Žirjai, ali on je na Prizna- Žigljen i tamo je potreban, Ston, Laslovo i Kijevo bi bili još gori na toj liniji. Tako da ostaju jedno škovacere...
[Vrh] Go down
maki777

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   sub sij 22, 2011 8:11 am

Bol je prespor za tu liniju!.Ponavlja se ista priča ko i sa Vangom.Bol ima svoju linju na kojoj je najbolji a to je BRESTOVA-POROZINA.Urazumi te se i nedajte ovakve grčke splavi na tu liniju.
[Vrh] Go down
Gusseppe

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   čet vel 10, 2011 8:21 pm

Ti grčki brodovi nevajaju ništa ako nam prpadnu škverovi postat čemo grčka!! Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝   Today at 10:48 am

[Vrh] Go down

Prosvjed u Starom Gradu protiv plovidbe trajekta ˝Bol˝
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kapula protiv gripe !
» Brodovi Linijske nacionalne plovidbe
» Inuit (Eskimi)
» hrđa, korozija ...
» Izbor ruksaka u nižem/srednjem cjenovnom razredu