Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Trajektne linije u budućnosti :)

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
KORČULA

PostajNaslov: Trajektne linije u budućnosti :)   ned ruj 23, 2012 5:49 am

TRAJEKTNE LINIJE U BUDUĆNOSTI

Evo otvaram novu temu TRAJEKTNE LINIJE U BUDUĆNOSTI iz razloga kako ne bismo imali pregršt prijedloga novih linija, koje bi se mogle i trebale otvoriti, u nekim drugim temama.

Lijepo vas molim da od sada svoje prijedloge šaljete u ovu temu.

Linije mogu biti i trajektne i brzobrodske i brodske...itd...

HVALA !!!
[Vrh] Go down
KORČULA

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   ned ruj 23, 2012 5:55 am

Evo i prvih prijedloga !

DRŽAVNA SEZONSKA TRAJEKTNA LINIJA
Ubli - Korčula - Dubrovnik
01.06. - 30.09.

DRŽAVNA BRZOBRODSKA LINIJA
Korčula - Sobra - Dubrovnik
01.01. - 31.12.

Obrazloženje

Ovim bi se linijama otoci Lastovo, Korčula i Mljet bolje povezali sa županijskim središtem Dubrovnikom.
[Vrh] Go down
ero

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   pon ruj 24, 2012 3:29 pm

KORČULA je napisao/la:
Evo i prvih prijedloga !

DRŽAVNA SEZONSKA TRAJEKTNA LINIJA
Ubli - Korčula - Dubrovnik
01.06. - 30.09.

DRŽAVNA BRZOBRODSKA LINIJA
Korčula - Sobra - Dubrovnik
01.01. - 31.12.

Obrazloženje

Ovim bi se linijama otoci Lastovo, Korčula i Mljet bolje povezali sa županijskim središtem Dubrovnikom.
Malo teško da će se u u ovim štednim vremenima iti razmišljati o linijama kao ova trajektna, osobno smatram da je trenutno rješenje vrlo dobro , jedino da se stavi neki brži trajekt sličnih kapaciteta na V.Luka-Ubli.
[Vrh] Go down
ero

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   pon ruj 24, 2012 3:49 pm

Inače ja osobno ne vjerujem da će doći do većih promjena što se tiče linija osim što će se uvest zbog EU linija za Pelješac.
Ali ako već sanjarimo o nekakviim novim linijama, npr. relacija DRVENIK - TRPANJ bi bila zanimljiva sasvim sigurno, i jedna od isplativijih da postoji.
Trebalo bi otoke međusobno bolje povezati trajektnim linijama, barem u sezoni.
[Vrh] Go down
crni_balkanac

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   pon ruj 24, 2012 4:57 pm

ero je napisao/la:
Tocno to!
[Vrh] Go down
Pelegrin

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   pon ruj 24, 2012 8:24 pm

Ne znam koja je logika otvorit temu u podforumu trajekti, ali nadam se da će moderator to premjestiti pod Jadroliniju ili još bolje negdje drugdje jer nove linije ne moraju imati veze isključivo s JL.
[Vrh] Go down
KORČULA

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   uto ruj 25, 2012 1:50 am

Pelegrin je napisao/la:
Ne znam koja je logika otvorit temu u podforumu trajekti, ali nadam se da će moderator to premjestiti pod Jadroliniju ili još bolje negdje drugdje jer nove linije ne moraju imati veze isključivo s JL.

Nisam znao gdje je najbolje mjesto za ovakvu temu, pa sam uzeo u obzir naziv teme Very Happy
[Vrh] Go down
Admin

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   uto ruj 25, 2012 4:16 pm

ero je napisao/la:
Inače ja osobno ne vjerujem da će doći do većih promjena što se tiče linija osim što će se uvest zbog EU linija za Pelješac.
Ali ako već sanjarimo o nekakviim novim linijama, npr. relacija DRVENIK - TRPANJ bi bila zanimljiva sasvim sigurno, i jedna od isplativijih da postoji.
Na liniji Drvenik - Trpanj već se plovilo. Prvo nekad davno Jadrolinija, a u devedesetim i Mediteranska sa brodom DOMINČE.
A što se tiće povezivanja otoka međusobno na Kvarneru je to dobro riješeno, ali u Dalmaciji je jedina međuotočna trajektna veza Korčule i Lastova.
A što se tiće Trajektog povezivanja Korčule i Dubrovnika i to je bilo. Plovila je LIBURNIJA do prije dvije godine, odnosno dok nije prebačena na dužobalnu, ali sada njenom prodajom ukidaju i brzu prugu(dužobalnu).
A najsmješnije mi je objašnjenje da se dužobalna ukida zbog pada prometa. To je normalno kad dupkom puna LIBURNIJA vozi puno manje auta i ljudi nego ugodno popunjen MARKO POLO. A u punoj sezoni i on je znao biti dupke pun. Znaći jedini razlog ukidanja je izgleda pogodovanje Jadroliniji koja nema odgovarajući brod.
A pogotovo sektor Split - Dubrovnik normalno sa pristajanjem u Starigradu (ili Hvaru), Korčuli i Sobri bi bio super dok se trajno ne riješi problem Šengenske granice za Dubrovački kraj, iako mislim da bi brod ipak trebao ići iz Rijeke.
[Vrh] Go down
http://ships.forumj.biz
Carlo

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   uto ruj 25, 2012 9:48 pm

Zašto ne aktivirati na liniji Ancona-vis?
[Vrh] Go down
pero

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   uto ruj 25, 2012 10:24 pm

Zašto više ne postoji linija Split - Pescara Question Je li možda zato što nema ljudi na toj liniji ili Question Question Question
[Vrh] Go down
shipfun

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   uto ruj 25, 2012 11:12 pm

Ja se nadam u povratak nekadašnje Rijeka-Split-Dubrovnik-Krf.
[Vrh] Go down
KORČULA

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   čet ruj 27, 2012 6:50 am

Admin je napisao/la:
ero je napisao/la:
Na liniji Drvenik - Trpanj već se plovilo. Prvo nekad davno Jadrolinija, a u devedesetim i Mediteranska sa brodom DOMINČE.
A što se tiće povezivanja otoka međusobno na Kvarneru je to dobro riješeno, ali u Dalmaciji je jedina međuotočna trajektna veza Korčule i Lastova.
A što se tiće Trajektog povezivanja Korčule i Dubrovnika i to je bilo. Plovila je LIBURNIJA do prije dvije godine, odnosno dok nije prebačena na dužobalnu, ali sada njenom prodajom ukidaju i brzu prugu(dužobalnu).
A najsmješnije mi je objašnjenje da se dužobalna ukida zbog pada prometa. To je normalno kad dupkom puna LIBURNIJA vozi puno manje auta i ljudi nego ugodno popunjen MARKO POLO. A u punoj sezoni i on je znao biti dupke pun. Znaći jedini razlog ukidanja je izgleda pogodovanje Jadroliniji koja nema odgovarajući brod.
A pogotovo sektor Split - Dubrovnik normalno sa pristajanjem u Starigradu (ili Hvaru), Korčuli i Sobri bi bio super dok se trajno ne riješi problem Šengenske granice za Dubrovački kraj, iako mislim da bi brod ipak trebao ići iz Rijeke.

Admine,

Najprije hvala na pomoći oko pronalaska adekvatnog mjesta za ovaj post.

Trajektna linija SPLIT - STARI GRAD - KORČULA - SOBRA - DUBROVNIK je sjajno rješenje za povezivanje juga sa kopnom, naročito sada kada Hrvatska ulazi u Europsku uniju.
Da li bi linija trebala kretati iz Rijeke ili ne ?
Tu se ponovno vraćemo na dužobalnu liniju 101 koju je održavala Jadrolinija i, prema tvojim riječima, ona se ukida kako bi se pogodovalo upravo Jadroliniji.
Ne vidim razloga zašto se ostali brodari zapostavljaju na korist Jadrolinije...to što je Jadrolinija državna ili poludržavna firma nije nikakva izlika za uništavanje poduzetništva i gospodarstva RH !

Uostalom, ovaj slučaj oko linije 101 je odličan primjer i dokaz kako nas gospoda u Vladi lažu u oči !

Ovom prilikom bih želio reći da smo dosta trpjeli njihovo prodavanje magle i da je vrijeme da se ustane na noge i brani svoje.
Ovakvim načinom na koji trenutno radi Vlada ide se prema propasti !!!

A sjetimo se samo kako su govorili da treba oživjeti otoke !

Neka ih sram bude !
[Vrh] Go down
Admin

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   čet ruj 27, 2012 8:49 am

Problemi s Jadrolinijom traju godinama. Brodovi se rasprodaju, a grade se motorne splavi. Tako se ne može naprijed. A mislim da ova vlada realno nije ni mogla puno učiniti. Po meni najveći su problem ljudi kao na primjer. lokalpatriot Bačić i njemu slični, a koji je forsirao veze s otokom Korčula, a mogao je puno više napraviti za sve. U vrijeme dok je bio državni tajnik kupljena je i KORČULA, a STON je mjenjan SVETIM KRŠEVANOM što je u tom momentu nepotrebano povečanje kapaciteta za skoro još 200%. Za početak bi i brod od sedamdesetak auta bio dovoljan, a ovoj od 100 da plovi gdje je potrebniji. Za kupovinu KORČULE više ne treba trošiti ni riječi. A ministar prometa je brinuo jedino o Zadru. Puno propusta u prethodnom periodu, a sada nema para da se sve nadoknadi. Dobro je da se uopće nešto ima namjeru graditi, pa i još četiri splavi. Za njih uvijek ima dovoljno linija.
Dobro je da je ministar prometa sada Zagorec Twisted Evil Very Happy , pa će valjda svi otoci biti ravnomjerno zastupljeni, osim ako mu pomoćnik sa Raba ne bude previše suflirao u korist svog otoka, a zašto ima naznaka.
A linija Ubli- Dubrovnik(brzobrodska) trebala bi postojati cijele godine barem jednom ili dva puta tjedno, ali tako da Lastovljani mogu do županjiskog središta i vratiti se kući isti dan. Brod ne treba svraćati na Korčulu jer postoji vrlo dobra veza autobusom Vela Luka- Dubrovnik koja stanovnicima otoka Korčule daje mogućnost za odlazak i povratak u /iz Dubrovnika isti dan. Istina autobus vozi oko tri sata+ prijevoz trajektom, ali mislim da putnika i za brzi brod i za autobus nebi bilo. A i kad bi brod išao i u Velu Luku i u Korčulu nebi ništa brže od autobusa dolazio u Dubrovnik
Da se razumijemo, ne kažem da bi trebalo ukidati linije ili smanjivat kapacitet na njima, ali u besparici se treba ponašati racionalno, a ne nekima dati sve, a neke zapostaviti. I jedini čovjek koji živi na nekom otoku je jednako vrijedan kao i tisuće onih koji žive na nekom drugom.
A ti @KORČULA pokušaj biti realan, molim te svoje političke pamflete ostavi za neke druge forume. Ovdje se ograniči na činjenice vezane za brodove i brodske linije.
Mi smo osiromašena zemlja i novaca za sve potrebe nema, ali nerealno je da neki imaju više različitih linija, a neki se bore da imaju vezu barem svaki dan.
[Vrh] Go down
Boby

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   čet ruj 27, 2012 11:51 pm

Što se tiče brzobrodske linije Ubli - Dubrovnik,najjeftnije i najlogičnije rješenje je da Lastovo bude u Splitsko-dalmatinskoj županiji kojoj i onako gravitira, a ne trošit miljune kuna za brzobrodsku liniju zbog administrativne pripadnosti. Kada stanovnici Lastova trebaju u bolnicu idu u Split, na fakultet u Split ili Zagreb, kad trebaju nešto kupiti idu u Split, kada putuju prema Zagrebu ili dalje u inozemstvo idu preko Splita. Jedino za administrativne stvari idu tj. moraju iči u Dubrovnik

Admin je napisao/la:
Problemi s Jadrolinijom traju godinama. Brodovi se rasprodaju, a grade se motorne splavi. Tako se ne može naprijed. A mislim da ova vlada realno nije ni mogla puno učiniti. Po meni najveći su problem ljudi kao na primjer. lokalpatriot Bačić i njemu slični, a koji je forsirao veze s otokom Korčula, a mogao je puno više napraviti za sve. U vrijeme dok je bio državni tajnik kupljena je i KORČULA, a STON je mjenjan SVETIM KRŠEVANOM što je u tom momentu nepotrebano povečanje kapaciteta za skoro još 200%. Za početak bi i brod od sedamdesetak auta bio dovoljan, a ovoj od 100 da plovi gdje je potrebniji. Za kupovinu KORČULE više ne treba trošiti ni riječi. A ministar prometa je brinuo jedino o Zadru. Puno propusta u prethodnom periodu, a sada nema para da se sve nadoknadi. Dobro je da se uopće nešto ima namjeru graditi, pa i još četiri splavi. Za njih uvijek ima dovoljno linija.
Dobro je da je ministar prometa sada Zagorec Twisted Evil Very Happy , pa će valjda svi otoci biti ravnomjerno zastupljeni, osim ako mu pomoćnik sa Raba ne bude previše suflirao u korist svog otoka, a zašto ima naznaka.
A linija Ubli- Dubrovnik(brzobrodska) trebala bi postojati cijele godine barem jednom ili dva puta tjedno, ali tako da Lastovljani mogu do županjiskog središta i vratiti se kući isti dan. Brod ne treba svraćati na Korčulu jer postoji vrlo dobra veza autobusom Vela Luka- Dubrovnik koja stanovnicima otoka Korčule daje mogućnost za odlazak i povratak u /iz Dubrovnika isti dan. Istina autobus vozi oko tri sata+ prijevoz trajektom, ali mislim da putnika i za brzi brod i za autobus nebi bilo. A i kad bi brod išao i u Velu Luku i u Korčulu nebi ništa brže od autobusa dolazio u Dubrovnik
Da se razumijemo, ne kažem da bi trebalo ukidati linije ili smanjivat kapacitet na njima, ali u besparici se treba ponašati racionalno, a ne nekima dati sve, a neke zapostaviti. I jedini čovjek koji živi na nekom otoku je jednako vrijedan kao i tisuće onih koji žive na nekom drugom.
A ti @KORČULA pokušaj biti realan, molim te svoje političke pamflete ostavi za neke druge forume. Ovdje se ograniči na činjenice vezane za brodove i brodske linije.
Mi smo osiromašena zemlja i novaca za sve potrebe nema, ali nerealno je da neki imaju više različitih linija, a neki se bore da imaju vezu barem svaki dan.
[Vrh] Go down
Admin

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   pet ruj 28, 2012 6:12 pm

Lastovo gravitira Splitu jedino zbog toga što je Jadrolinija tako koncipirala brodske, a kasnije i trajektne linije. Da imaju svaki dan brod za Italiju ili bilo gdje drugo, ne za Split putovali bi tamo.

Ali kad smo već kod županijskih granica cijela Dalmacija bi trebala biti jedna županija, regija ili kako god je već nazvali. Tu bi se godišnje jako puno uštedilo samo na plaćama silnih činovnika, pa bi bilo za nove brodove. A ne da svako veće selo ima načelnika na plaći (i svitu uz njega).

Ali vratimo se na topic. I trajektne linije u Dalmaciji bi mogle biti koncipirane sličnio onim na Kvarneru. Da je plovidba što kraća.

Jer kako bi izgledalo da trajektne linije za Krk, Rab, Cres , Lošinj pa i Pag idu iz Rijeke. Na tim relacijama bi trebalo da plove putnički brodovi, po mogučnosti što brži

A na Kvarneru i šire mogli bi trajekti ponovo ploviti još na linijama Senj - Baška i Rab(Mišnjak) - Lun.
[Vrh] Go down
little bad town

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   sri svi 07, 2014 10:47 pm

Trajektne linije
Mali Lošinj-Rab
Split-Dubrovnik-Piraeus
Katamaranske linije
Mali Lošinj-Novalja-Pag
Brodske linije
Krk-Baška-Senj-Vrbnik-Šilo-Crikvenica
[Vrh] Go down
tandara

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   čet svi 08, 2014 12:29 am

little bad town je napisao/la:
Trajektne linije
Mali Lošinj-Rab
Split-Dubrovnik-Piraeus
Katamaranske linije
Mali Lošinj-Novalja-Pag
Brodske linije
Krk-Baška-Senj-Vrbnik-Šilo-Crikvenica

Mali Lošinj - Rab (gdje?) - pa ima već trajekt Lopar - Valbiska
St-Du-Pir - zašto St ili Du?
ML-No-Pg - bolje ML-No-Rb
Krk-Baška-Senj-Vrbnik-Šilo-Crikvenica - a gdje je Novi?  Laughing
*skužio sam da imaš, koliko, 13 godina? lijepo što se interesiraš, ali ne piši gluposti.

Planira se već dugo Stara Baška - Lopar (ili Supetarska Draga, što je nelogično), ali u planu je izgradnja
ceste i luke na Krku između 2020. i 2030. tko živ, tko mrtav.
[Vrh] Go down
little bad town

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   čet svi 08, 2014 1:15 pm

A pokušao sam,za Mali Lošinj-Rab sam već znao da ne drži vodu,ali sam htio iznjest,Split-Dubrovnik-Pirej zato što bi Jadroliniji dobro došla jedna takva linija,naravno s adekvatnim trajektom koji će doći kada ja odem u mirovinu  lol!   . Katamaranska za Pag je bila onako iz glave,kao i brodska.
Očito moram malo  study 
[Vrh] Go down
Popaj

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   čet oľu 05, 2015 4:26 pm

Evo jednog projekta na koji sam naišao affraid , ali mislim da se neće tako brzo (ili čitaj nikad neće) ostvariti No

http://www.sibenik.in/sibenik/jednim-klikom-podrzite-projekt-kojim-ce-brzi-karbonski-brodovi-donijeti-revoluciju-na-sibenske-otoke/36050.html
[Vrh] Go down
ero

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   sri oľu 18, 2015 10:43 am

Ima dosta linija novih koje bi se mogle isplatit, ali dok samo zamisliš papirologiju i dozvole koje tribaju za to sve, uvati te proliv...

Npr. Split - Slatine - Trogir bi na ovom principu i s katamaranima bez problema bila isplativa cijelu godinu,pa kombinacije sa pristajanjem u nekim od Kaštela... ovako u sezoni  plovi brod,privatnik se nagrabi para ,a zimi nema nikakve veze, nego idi okolo po dva sata umisto brodon po ure, katamaranon bi bilo i 15 min.
     Liti bi i trajekt bia pun stalno na Slatine- Split da ga ima, ima mogućnosti koliko oćeš, birokracija(mito i korupcija) koče sve pa i to, dovoljno je samo vidit koliko godina ovi za hidroavione traže dozvole, a tek su nedavno počeli....
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Trajektne linije u budućnosti :)   Today at 1:08 am

[Vrh] Go down

Trajektne linije u budućnosti :)
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Trajektne linije u budućnosti :)
» Biljka budučnosti, žrtva zavjere ... KONOPLJA
» Flaška - boca budućnosti...