Brodovi i pomorstvo

Forum about ships and maritime travel

Početna stranicaPočetna stranica  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  

Share | 

Linije izmedu otoka

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
glava79

PostajNaslov: Linije izmedu otoka   uto srp 29, 2008 12:29 am

Volio bi da ostali forumasi napisu svoje misljenje o ovome. Ja sam da se uvedu, barem liti linije, recimo između Braća i Hvara, Hvara i Visa.... Te bi liniji mogli vozit brodovi tipa Krčanka, Šoltanka...
[Vrh] Go down
man750

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   uto srp 29, 2008 8:34 am

Možda bi jedino bila isplativa Bol - Jelsa ili nešto slično, dakle Brač - Hvar i to samo ljeti
Brodovi iz Splita za Vela Luku i Vis svracali su u i Hvar pa se moglo sa Hvara direktno(i natrag) na te otoke pojedinim danima u tjednu,ali ocito za tim je bio mali interes kad su to ukinuli.
Međuotocne veze postoje i to Vela luka - Ubli u Dalmaciji,
te na sjevernom Jadranu linije Valbiska - Merag ; Valbiska - Lopar. Dakle povezani su Krk i Cres, te Krk i Rab. Prije je bila i linija između Raba i Paga, ali vec više godina ne vozi.
Također iz Hvara(Starigrad) se može na Korčulu brzom prugom(i obratno naravno)(MARKO POLO), a LIBURNIJA povezuje Mljet i Korčulu

Zadnja promjena: man750; uto srp 29, 2008 2:15 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
USS Nimitz

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   uto srp 29, 2008 8:44 am

Pa katamaranima ima već takvih veza,kao Bol i Jelsa.Mislim da utorkom za Vis ima pristajanje trajekta u Hvaru,kao i linija iz Ublija i Vele luke za Split.
[Vrh] Go down
man750

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   uto srp 29, 2008 2:13 pm

USS Nimitz je napisao/la:
Pa katamaranima ima već takvih veza,kao Bol i Jelsa.Mislim da utorkom za Vis ima pristajanje trajekta u Hvaru,kao i linija iz Ublija i Vele luke za Split.
Pa govorimo o linijama koje voze trajekti.ako sam dobro razumio. A po ljetnom redu plovidbe sve trajektne linije za Vis i Vela Luku su direktne.
[Vrh] Go down
USS Nimitz

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   uto srp 29, 2008 2:48 pm

man750 je napisao/la:
Pa govorimo o linijama koje voze trajekti.ako sam dobro razumio. A po ljetnom redu plovidbe sve trajektne linije za Vis i Vela Luku su direktne.

Ja sam mislio da govorimo o povezivanu otoka među sobom.Kažem da su utorkom Hvar i Vis povezani trajektom i grad Hvar svaki dan s V.lukom i Ublijem.A kako bi trajekt pristao u Bol i Jelsu,ne znam.
[Vrh] Go down
man750

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   uto srp 29, 2008 6:40 pm

Ne znam u kom redu plovidbe si nasao da trajekt za Vis staje na Hvaru utorkom. U zvanicnom na stranicama Agencije i na stanicama Jadrolinije sve trajektne linije i za Vis i za Vela Luku su direktne. Katamaranska linija (brzobrodska) staje utorkom na Hvaru na polascima i iz Visa i iz Splita, a ona Iz Vela Luke staje svaki dan.
KRČANKA i ŠOLTANKA koje "glava79" spominje u prvom postu kao brodove koji bi mogli voziti na tim linijama su trajekti ,prema tome je ocito da je mislio na trajekte, pogotovo sto katamaranske linije između otoka vec postoje. Utorkom ima i veza između Milne i Hvara
[Vrh] Go down
USS Nimitz

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   uto srp 29, 2008 10:43 pm

man750 je napisao/la:
Ne znam u kom redu plovidbe si nasao da trajekt za Vis staje na Hvaru utorkom. U zvanicnom na stranicama Agencije i na stanicama Jadrolinije sve trajektne linije i za Vis i za Vela Luku su direktne. Katamaranska linija (brzobrodska) staje utorkom na Hvaru na polascima i iz Visa i iz Splita, a ona Iz Vela Luke staje svaki dan.
KRČANKA i ŠOLTANKA koje "glava79" spominje u prvom postu kao brodove koji bi mogli voziti na tim linijama su trajekti ,prema tome je ocito da je mislio na trajekte, pogotovo sto katamaranske linije između otoka vec postoje. Utorkom ima i veza između Milne i Hvara

Moja greška.Sorry.Katamarani su zamjenili trajekte na tim linijama.Dok nije "Dubravka"počela vozit do Visa,trajekt je utorkom pristajao u luci Hvar.Isto je i s "Adrijanom" za Ubli.Inače,ne znam koja bi bila svrha da "tepsije" voze npr.između Bola i Jelse? I urediti pristaništa za nešto što rade udobniji katamarani? Postoje luke Supetar i Stari grad koje bi se eventualno možda ljeti mogle povezati.
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   sri srp 30, 2008 12:37 am

Sva ova katamaranska povezivanja nemaju neke velike koristi. Recimo da neko hoče ić iz Brača na Hvar (recimo na izlet) može katamaranom jedino popodne i onda nočiti na Hvaru dvi noči jer mu je povratak ujutro u 6:00. A gost za promjenu mjesta svakako treba prevesti i auto pa jedna linija bi došla u obzir ali ne katamaranska.
Za povezat Brač sa ostatkom okoline trebalo bi izgraditi trajektno pristanište ispred Milne i tada bi imalo smisla povezati sa SG ili nekom od brzobrodskih linija. U kombinaciji sa mostom Brač - Šolta preko Splitskih vrata ova bi varijanta dobila puni smisao.

Moglo bi se recimo povezati SG i Vis sa trajektom ˝Lastovo˝ ili ˝Vis˝, i to bi moglo bit dobar potez jer u SG uplovljavaju trajekti za Italiju, brze, SNAV tako da bi jedan trajekt pratio ove polaske do Visa.
Ja bi ukinuo ovakvu nočnu liniju za SG, i uveo polazak iz Splita jednog trajekta recimo oko 22:00 za SG (23:45) i produzio do Visa (01:30) tako bi oba otoka dodili nočnu liniju povratak iz Visa bi Mogao bit direktni u jutarnjim satima oko (8:00)
[Vrh] Go down
man750

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   sri srp 30, 2008 1:20 am

Moja greška.Sorry.Katamarani su zamjenili trajekte na tim linijama.Dok nije "Dubravka"počela vozit do Visa,trajekt je utorkom pristajao u luci Hvar.Isto je i s "Adrijanom" za Ubli.Inače,ne znam koja bi bila svrha da "tepsije" voze npr.između Bola i Jelse? I urediti pristaništa za nešto što rade udobniji katamarani? Postoje luke Supetar i Stari grad koje bi se eventualno možda ljeti mogle povezati.
.
Katamarani prevoze putnike, trajekti i putnike i vozila. Sada moras da bi sa autom stigao sa Brača na Hvar preko kopna tj. Splita ili Makarske/Drvenika, a Bol - Jelsa bi bila najkraca relacija a "OTOČANKE" mogu pristati skoro svuda. Plovidba između Supetra i Starigrada bila bi puno duža. Čak bi kraća bila Sumartin - Sućuraj.

još nešto. iako se ne radi o međuotočnoj liniji, davno prije puno godina Jadrolinija je vozila ina liniji Drvenik -Trpanj.Negdje sredinom devedesetih Mediteranska je mislim samo jednu sezonu oživljela tu liniju, ali je već druge godine brod (DOMINČE) plovio na današnjoj liniji Drvenik - Dominče. možda bi mogli ponovo oživjeti tu liniju.
[Vrh] Go down
glava79

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   sri srp 30, 2008 10:31 am

Mogla bi se uvest i linija Milna-Vira.
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet srp 31, 2008 2:39 pm

Prvo luka Vira je prenamjenjena u ribarsku luku i za to je premala tako da sumnjam da bi tu trajekt mogao uploviti. Okolo su mriže, hladnjače, servisi i sva je infrastruktura namjenjena ribarstvu tako da ni za prekrcaj vozila nema mjesta.
Luka Milna ionako ne može bez večih zahvata primiti neki ozbiljniji trajekt.

Mjesta Bol i Jelsa su nezaštičena od bure i brod se u slučaj nevremena nema gdje skloniti, več katamaran kad je bura ide direktno za SG ili sa iz Jelse vrati nočiti u SG, sad kokiko bi trebalo ˝otočanki˝ vremena da izbjegne buru i dođe u SG. A još veči problem je da bi trajekti pristali na rivi a na obje rive je zabranjen promet autima, još u Bolu bi se našlo kod benzinske stanice malo prostora, ali u Jelsi teško. Čak su i iz Hvara izbacili prekrcaj vozila jer je s autom trebalo proč cilu rivu.
[Vrh] Go down
man750

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet srp 31, 2008 6:49 pm

FRED vjerovatno si u pravu, jer znas situaciju u lukama Brača i Hvara. Mislim da ima potrebe barem ljeti za trajektnu vezu izmedju Brača i Hvara, ali da ima uvjeta sigurno bi je vec uveli. Ja sam naveo relaciju Bol - Jelsa kao najkracu vezu izmedju ta dva otoka, ne sagledajuci situaciju u lukama.

Zadnja promjena: man750; pet kol 01, 2008 2:20 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet srp 31, 2008 11:32 pm

Vjerovatno bi bilo interesa pogotovo kad bi međotočne linije pratile polaske dužobalne linije ili SNAV, koji uplovljavaju u SG, ali u tom slučaju bi se smanjio prekrcaj u luci Split.
Moglo se ove godine pokušati sa nekim od trajekata koji su u raspremi ˝Lovrijenac˝ bi recimo mogao poslužiti za takvu probnu relaciju.

Udaljenosti prema GPS-u iz luka otoka Hvara:

SG - Split 22.8 nm
SG - Milna 14.4 nm
SG - Vis 21.7 nm
SG - Bol 10.6 nm
SG - Superar 21.8 nm
SG - Jelsa 15.5 nm
SG - Vira 8.08 nm

Jelsa - Bol 6.5 nm
Jelsa - Split 28.4 (direktno)
Jelsa - Split 37.0 (oko istočne punte Brača)
Jelsa - Bol - Split 29.6 nm

Vira - Split 18.9 nm
Vira - Milna 10.5 nm
Vira - Vis 14.5 nm

Hvar - Split 22.8 nm
Hvar - Vis 15.0 nm
Hvar - Vela Luka 18.1 nm

Sučuraj - Sumartin 17.1 nm

Split - Supetar 8.6 nm
Split - Milna 11.2 nm
Split - Rogač 8.9 nm
[Vrh] Go down
man750

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   pet kol 01, 2008 2:23 pm

FRED je napisao/la:
Vjerovatno bi bilo interesa pogotovo kad bi međotočne linije pratile polaske dužobalne linije ili SNAV, koji uplovljavaju u SG, ali u tom slučaju bi se smanjio prekrcaj u luci Split.
Moglo se ove godine pokušati sa nekim od trajekata koji su u raspremi ˝Lovrijenac˝ bi recimo mogao poslužiti za takvu probnu relaciju.

Mislim da je za ovu sezonu kasno.Dobar dio sezone je iza nas, ali za slijedecu...?
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   sub kol 02, 2008 12:27 am

Zato sam i napisa ˝Moglo se ove godine pokušati sa nekim od trajekata koji su u raspremi ˝.
[Vrh] Go down
ntony

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 12:42 pm

man750 je napisao/la:
FRED je napisao/la:

Mislim da je za ovu sezonu kasno.Dobar dio sezone je iza nas, ali za slijedecu...?

Mislim da je i za ovu sezonu već kasno. Da se počelo razgovarati o tome nešto bi se i napravilo, ali sada eventualno početi o tome razmišljati, te realizirati do turističke sezone, malo je kasno.
[Vrh] Go down
sidro

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 7:37 pm

Nemojte govoriti o Lovrjencu i slicnim brodovima ti su brodovi sramota za cijelu zemlju i naše pomorstvo.
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 9:32 pm

Prvo mislim da ni još kasno za ovu sezonu, koliko ti treba da uspostaviš liniju (neznam jedino jol agencija za obalni linijski promet mora nešto regulirat), ali uz malo dobre volje još ni kasno.

Drugo ˝Lovrijenac˝ i ostali trajekti jesu sramota za našu zrmlju, ali za nike lokalne ili nočne linije bi bili dobri. Mi se svi strašimo EU a i tamo plove stari trajekti, voze stariji autobusi od naših i niko se toga ne srami. Još mislim da je veča sramota kad ne plovi ništa, a te kratke linije možeš izdržat i na starom brodu.
[Vrh] Go down
sidro

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 9:37 pm

Onda ukljucimo u promet i Nehaja i Era pa neka ljudi uživaju na njima.Klima im radi fenomenalno Very Happy
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 9:45 pm

Nemojte me sad krivo shvatit nisam ja za stare i več davno pregažene trajekte. Ali nike bi se dalo još koristit koju godinu za ovakve probne linije.
I bi ti radije iša iz recimo Hvara za Brač jednu uru sa ˝Lovrijencom˝ ili 2 ure do Splita pa šekat ne ukrcaj za Supetar minimalno 3.5 ure i 3 puta skuplje.
[Vrh] Go down
PORT SPLIT

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 9:48 pm

Trebalo bih stvarno uvesti linije koje povezuju sve nase otoke!!! Mislim da se nitko nece sjetiti, ali imam red plovidbe ADRIANE tek kada je dosla u jadroliniju!! Tada je ona plovila gotovo preko svakog otoka!!! Cesto razgovaram s turistima u luci i cesto znaju rec da ima nije jasno zasto nema meduotocnih veza!!!
[Vrh] Go down
sidro

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 9:52 pm

FRED je napisao/la:
Nemojte me sad krivo shvatit nisam ja za stare i več davno pregažene trajekte. Ali nike bi se dalo još koristit koju godinu za ovakve probne linije.
I bi ti radije iša iz recimo Hvara za Brač jednu uru sa ˝Lovrijencom˝ ili 2 ure do Splita pa šekat ne ukrcaj za Supetar minimalno 3.5 ure i 3 puta skuplje.
Nekada je brod vozio iz Hvara za Brac(Milna) pa nije bilo ni pasa na toj liniji do Braca bilo je samo do Splita.Vozila je Partizanka.
[Vrh] Go down
PORT SPLIT

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 9:56 pm

Takve linije mogu opstat ljeti, dok zimi je cista utopia!! Niti jedan bodul sa Braca nece na Vis ili Hvar!!!
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 10:00 pm

Ni baš tako znam dosta ludi koji su trebali na drugi otok, možda te linije nebi trebali svaki dan ali bar 2 puta tjedno.
A i kad bi bilo linija pomalo bi se i promet privuka.
[Vrh] Go down
FRED

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   čet tra 30, 2009 10:03 pm

sidro je napisao/la:
Nekada je brod vozio iz Hvara za Brac(Milna) pa nije bilo ni pasa na toj liniji do Braca bilo je samo do Splita.Vozila je Partizanka.

Nevirujen da ni bilo bar Hvarana koji su išli u Split tako ako se niko iz Hvara ni iskrca u Milni, bilo je putnika koji su išli do Splita.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Linije izmedu otoka   Today at 10:54 am

[Vrh] Go down

Linije izmedu otoka
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Linije izmedu otoka
» Kako preživjeti na pustom otoku????
» Survival - "Škarda" (1-5.09.2009.) - 1